TEKNOFEST video çekimi kuralları nedir?

68055

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar TEKNOFEST için video çekmem gerekiyor. Videoyu arka kameradan hiç titretmeden çekecekmişim. Bunun dışında kurallar var mı? Kaç dakika olacak nasıl olacak pek bir bilgim yok. Yardım eden herkese teşekkürler.

Arkadaşlar TEKNOFEST için video çekmem gerekiyor. Videoyu arka kameradan hiç titretmeden çekecekmişim. Bunun dışında kurallar var mı? Kaç dakika olacak nasıl olacak pek bir bilgim yok. Yardım eden herkese teşekkürler.
Hocam ne oldu çekebildiniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
5.1.2. proje tanıtım videosu.

Takımlar, proje ön değerlendirme raporları ile birlikte proje tanıtım videolarını yarışma.

Takviminde belirtilen tarihte teslim etmekle yükümlüdürler. Ön değerlendirme raporunda.

Belirttiğiniz projenizi tanıtmanız ve anlatmanız beklenmektedir. Proje tanıtım videosunda.

Takım; proje fikrinden, projenin yapılmasını gerekli kılan sorun/sorunlardan, problem için çözüm.

Önerisinden ve yönteminden bahsetmelidir. Video sunum, görsel araç, gereç ve materyaller ile.

Desteklenebilir. Proje tanıtım videosu link şeklinde sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Video.

Linklerinin erişim izni kontrol edilmelidir.

Ön değerlendirme raporu ile birlikte sistemde açılacak YouTube veya Drive linki şeklinde.

Paylaşılabilir. Videonun çözünürlüğü en az 720p, toplam süresi ise en az 1.5 dakika, en fazla 2

Dakika (1.30 sn – 2 dk) olmalıdır. Yarışmaya katılabilmek için videosunun yarışma takviminde.

Belirtilen tarihe kadar gönderilmesi zorunludur.

Belirtilen süreyi aşan takımların videoları değerlendirmeye alınmayacaktır. Takvimde belirtilen.

Tarihten sonra video üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

Video özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır;

● Dosya - video adı şu şekilde olmalıdır; yarısma_adı_kategori_seviye_takım_adı

● Yüksek kalitede kayıt alabilmek için çekim yapacağın kameranın ayarlarından video.

Boyutunu seçmelisiniz. (1080p/720p ve 16:9 formatı seçili olmalı).

● Tanıtım videoları değerlendirme yapılabilmesi için erişim izni kontrol edilmelidir.

● MP4 video standardında olmalıdır.

● Kamerada tüm takım ya da projenizi anlatacak kişi ve proje malzemelerinizi (varsa)

Videoda görülebilecek şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

● Çekim esnasında kameranız gerekmedikçe hareket etmemelidir, kamera sabit olmalıdır.

● Video çekmeye başlamadan önce telefonu yatay olarak tutmalısınız.

● Telefonunuzun arka kamerasını kullanmalısınız.

Hocam ne oldu çekebildiniz mi?

Çekeceğim yakında inşallah teşekkürler yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı