Teknoloji de Doruktan Sıfıra

Dinozor`a inanıyorsunuz, Dev insana mı inanmıyorsunuz?
Şimdi Amerika ne söylese inanacağız, durum bu yani. Söyleseler dev insan varmış, bütün dünya bunu kabul eder yani.

Arkadaşlar konumuz dev insanlar değil. Lütfen. Konumun kilitlenmesini istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence ilk fotoğraf photoscape.
Ayrıca dev insanlar doğru.
"Allah (cc) Adem peygamberi (as) yarattı. Boyunun uzunluğu 60 ziraydı."
60 zira 40 m ye tekabül ediyor.

Konuyla alakasız ama bunun kaynağı nedir? Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyin.

Bunun hakkında şöyle bir şey var ;

En güvenilir kaynaklardan Buhari'deki,

hadisinde Hz. Adem'in (as) boyunun 60 zira (40 m civarı) olduğu belirtilmektedir. İbn Haldun (1332-1406) gibi bazı düşünürler ise bunun onun cennetteki boyu olduğunu, Hz. Havva ile yere indirilince yer şartlarına uygun boyuna iade edildiğini kabul etmişlerdir.

1) Yer tarihinde ağaçlardan başka bu yükseklikte canlı bilinmeyişi,

2) İnsan fosilleri içinde buna işaret edecek en küçük belirti olmayışı,

3) Efendimiz'in (sav) benzer tasvirlerinin ahiretle ilgili beyanlarında bulunuşu, dikkate alınırsa İbn Haldun'un yaklaşımının makul olduğu söylenebilir.

İnsanlığın, medeniyetin yok olması için her şeyin bir bilgisayara yüklenmesi ve silinmesine gerek yok.
İnsanlık herhangi bir nükleer savaşta veya devasa yanardağ patlaması ile pert olacak bir medeniyet.
Ayrıca insanlığın hatta canlılığın kronolojisini çok iyi biliyoruz. Arada böyle yok olmuş medeniyetlerle açıklanacak bir şey yok.
Günümüz insanı dediğiniz şey, 40-50 bin yıl öncesinin mağara adamı işte.. 200-300 yıl öncesine kadar hiçbir şey hakkında fikrimiz bile yoktu.
Dediğim gibi bu hikaye dünyada tutmaz, marsa falan uyarlamak lazım.

Bu teori tutar kardeşim. Hem tutmaz diyorsun da Mısır Piramitlerinin aynısını tüm özellikleriyle yap da görelim. Hem de 20 yılda yap. Ayrıca kullanacağın malzemeler yapacağın yerden 3000 km uzakta olsun. Ve her malzeme 1 ton olsun.

Bence ilk fotoğraf photoscape.
Ayrıca dev insanlar doğru.
60 zira 40 m ye tekabül ediyor.

Ben anlamadım 40 metre adam 20 santim elma mı yiyiyordu? Yoksa o zaman dünyadaki her şey daha mı büyüktü de sonradan mı küçüldü?

Bu teori tutar kardeşim. Hem tutmaz diyorsun da Mısır Piramitlerinin aynısını tüm özellikleriyle yap da görelim. Hem de 20 yılda yap. Ayrıca kullanacağın malzemeler yapacağın yerden 3000 km uzakta olsun. Ve her malzeme 1 ton olsun.

Yanlışım yoksa işçi şefinin mezarında nasıl yapıldıkları ve malzemelerin raylı bir sistemle vinç yardımıyla taşındığı yazıyordu.

Ya kardeş anlamıyorsun herhalde. Mısır piramitlerinin özelliklerini incele şuan ki teknoloji ile böyle bir piramit yapamazsın. Ayrıca ilkel vinçler yardımıyla 3000 km'lik mesafeden 1-2 ton civarında taşları nasıl getiriyorlar söyler misin ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı