Teknoloji Fakülteleri Nasıldır?

E.E.K

Hectopat
Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği meslek lisesinde bilişim okumuş ve İngilizce, yazılım kısmında kendini geliştirmiş hali hazır bir programcı için nasıl bir tercihtir? Bölümün Türkçe olması ve akademik kadrosunun mühendislik fakültesine göre nispeten daha az yeterliliği kişisel gelişimimi ve örnek olarak yurt dışında geliştiricilik hedefime ulaşımımı zorlar mı? B1-B2 civarında İngilizce seviyem mevcut ve bunu liseden sonra C1'e çıkartmaya çalışacağım. Derslerle aram iyi olmadığından mühendislik eğitimimi daha kolay girebildiğim teknoloji fakültelerinde almayı planlıyorum. Siz neler söyleyebilirsiniz?

Söylediğiniz bölümün sıralaması 33 bin gözüküyor. O sıralama yakınında bulunan Antalya Bilim Üniversitesi çok daha iyi bir akademik kadroya sahip. Öneririm.

Söylediğiniz bölümün sıralaması 33 bin gözüküyor. O sıralama yakınında bulunan Antalya Bilim Üniversitesi çok daha iyi bir akademik kadroya sahip. Öneririm.
Ben meslek lisesinde okuyorum. Bu yüzden MTOK kontenjanlarına odaklanmayı düşünüyorum. Sınava önümüzdeki yıl gireceğim fakat ben mezun senemde kazanabileceğimi düşünüyorum. 12. sınıfta zorunlu stajım var ve 12. sınıfta TYT çalışıp mezun senemde TYT + AYT kasmayı düşünüyorum aslında.

Ben meslek lisesinde okuyorum. Bu yüzden MTOK kontenjanlarına odaklanmayı düşünüyorum. Sınava önümüzdeki yıl gireceğim fakat ben mezun senemde kazanabileceğimi düşünüyorum. 12. sınıfta zorunlu stajım var ve 12. sınıfta TYT çalışıp mezun senemde TYT + AYT kasmayı düşünüyorum aslında.
MTOK programları hakkında pek bir bilgim yok. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam belki size yardım edebilir.

Ancak, Gazi Üniversitesinin çok iyi olduğunu ve KPSS'ye hazırlanma konusunda ilk sıralarda yer alan okullardan biri olduğunu duymuştum.

MTOK programları hakkında pek bir bilgim yok. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam belki size yardım edebilir.

Ancak, Gazi Üniversitesinin çok iyi olduğunu ve KPSS'ye hazırlanma konusunda ilk sıralarda yer alan okullardan biri olduğunu duymuştum.
Özel sektörde yer almak istiyorum, MTOK programları hakkında bir sıkıntım yok zaten, benim merak ettiğim şey bu fakültelerde iyi bir mühendislik eğitimi alabiliyor muyum? Bu fakülte Teknik Eğitim Fakültelerinden gelme olduğu için kadrosu hala teknik eğitim mezunlarını içerebiliyor. Ayriyeten eğitim dili de Türkçe.

Yeni gördüm umarım çok geç değildir, bir ara araştırmıştım örneğin gazi üniversitesinde aynı bölüm hem mühendislik fakültesinde hem de teknoloji fakültesinde vardı. Derslerde saat, kredi ve içerik bakımından fark olabiliyor. Güncel halini bilmiyorum ancak bizim tercih dönemimizde örneğin mühendislikte derslere profesör giriyorsa teknoloji fakültesinde öğretim görevlisi giriyor gibi bir muhabbet vardı. Yani hem ders içeriği hem de hoca kalitesi daha düşük oluyor.

Geri
Yukarı