Teknoloji hala çok ilkel ve yetişilmiyor

Asdasgudas

Hectopat
Katılım
26 Eylül 2020
Mesajlar
5.344
Makaleler
6
Çözümler
16
Yer
Muğla
Mars'a 40 yıl önce de gidiyorduk. Aradaki teknolojide pek bir fark yok. Ancak teknolojinin pahalılığı hakkında bence biraz gereksiz düşünüyoruz. Ekran kartı 100 dolar. Türkiye'ye geliyor 2000 TL. Normalde ucuz bize pahalı.
 

TENSES

Hectopat
Katılım
16 Haziran 2018
Mesajlar
1.889
Çözümler
7
2 gün önce Instagram, WhatsApp, Facebook gibi dev firmaların sahip olduğu hizmetler çöktü, 2021 yılında Mars'a gitmemize rağmen hala bu tür olaylar oluyor. Windows 11 çıktı ve TPM 2.0 istiyor, bu özellik çoğu kişide yok. En az 4 GB RAM istiyor fakat çoğunluk hala 2 4 civarında kullanıyor. Üstüne üstlük teknoloji çok pahalı, peki ne olacak bu halimiz?
İlk olarak teknoloji ilerledikçe bu teknolojide ortaya çıkabilecek hatalarında boyutları büyüyor. Facebook'un çöküşü ne içindi? 3 uygulamanın da verilerini birleştirip daha iyi reklam profilleri sunmak. Ama burda iddalara göre yaptıkları yasa dışı şeyleri ortadan kaldırmaya kalkınca hepsi birbirine bağlı olduğu için büyük bir çöküş oldu. Burda hepsi ayrı ayrı olsa hem sorun daha çabuk çözülürdü hem de sadece biri çökerdi muhtemelen.

Ram konusu ise bizim ülkemiz için geçerli çünkü döviz kurundan dolayı ülkede teknolojiye ulaşım zor dediğiniz ramler artık çok geri de kaldı ama bizler ilerleyemedik.

Mars konusu ise son kullanıcı teknolojisi ile karşılaştırılamaz zaten askeri alanda ve uzay sektöründe kullanılan teknolojiler günümüzün her zaman bir 10 yıl önünde olur ve oldukça pahalılardır. Bunların günlük hayatımıza girebilmesi için basitleşmesi ve ucuzlaması gerekli.
 
Yukarı