Teknoloji konusunda yaptığınız en büyük hata

1- Vatan Bilgisayar çalışanına da güvenip oyun için iyidir zannedip Asus ofis bilgisayarı almak.
2- Aynı fiyata RX 470 alabilecekken, Nvidia sevdalıları sayesinde gidip 1050 Ti'a para vermek.

Bu sene bile yine birilerinin lafıyla hareket etseydim bugün aynı fiyata 5500 XT yerine, RX 580 kullanıyor olacaktım. Başkalarının lafıyla sistem kurmayın, parça almayın.

Klavyeyi bezle silmek yerine suyun altına sokmuştum. Oh tertemiz oldu dedim ve ne göreyim klavye çalışmadı. Çalışmasını beklemek ayrı bir aptallık zaten. İyi ki o günler geçti.

Dolar 3-4₺ civarlarındayken 1500₺'ye çöp Venüs Z10 almak. 1080p 60 Hz ekranı olmasına rağmen 1080p 60 FPS videolarda zorlanıp kare atlıyor. Sonradan öğrenip araştırdım, meğerse işlemci 1080p 60 FPS video oynatmaktan acizmiş.

Bir diğer sorun ise şu: 1080p IPS ekranı olmasına rağmen arkadaşlarımın 720p IPS ekranlı Nokia ve Sony telefonlarının ekranları çok daha kaliteli ve keskin görüntüye sahipler. İşte asıl olay burada başlıyor. Ben de sebebini merak edip Z10'un kullandığı paneli araştırdım, bir sonuç çıkmıyor. Paneli üreten marka ise IPS panel değil, TFT ve OLED paneller üretiyor. Panel kodu benim telefonuma oldukça benzeyen ve aynı boyutta olan, aynı markanın ürettiği bir diğer ekran da TFT panel kullanıyor.

Geri
Yukarı