Teknoloji konusunda yaptığınız en büyük hata

Vatan Bilgisayar çalışanına da güvenip oyun için iyidir zannedip Asus ofis bilgisayarı almak.
O gene iyiymiş. Bizim arkadaş Evkur'dan oyun bilgisayarı diye 3500TL'ye GT 730‚ 8 GB RAM‚ A10 9700 ve HDD olduğu için çok yavaş bir bilgisayar aldı. Tek oynattığı oyunlar LoL ve Valorant onlarda da ara sıra FPS drop yiyor. Arkadaşın jeton düştü ama artık iş işten geçmişti‚ 2-3 yıl önce aldı bilgisayarı ve bu bilgisayar artık satışta değil.

Son düzenleme:
Tıraş makinesi suda kullanılabilir bir modeldi. Bir an dalgınlığıma geldi ne düşünerek yaptım inanın bilmiyorum, temizlemek için ağız kısmını çıkardığımda içini suyla temizlemiştim. Sonrası tahmin ettiğiniz gibi cihaz çöp oldu 😞.

Yakın zamanda sistem toplarken PSU'yu hiç araştırmadan almam en büyük hatam oldu. C4 niteliğinde bir modelmiş, forumda öğrendim. Hala da kullanıyorum, elime para geçince değiştireceğim.
Onun dışında, yine bir dandik ürün alma hikayesi. Gittim arkadaşıma güvendim, "Rampage iyi abi, Türk malı hemde" dedi, gidip bende bu markadan klavye ve mouse aldım. Parasal anlamda hatalar yapıp duruyorum. :D

Kardeşime güvenip laptopu vermek. Gitmiş korsannoyun indirmiş. Zaten Steam'da oyunlar var. Hala gidiyor korsan indiriyor. Neymiş Far Cry 3 yokmuş bilgisayarda.

Yakın zamanda sistem toplarken PSU'yu hiç araştırmadan almam en büyük hatam oldu. C4 niteliğinde bir modelmiş, forumda öğrendim. Hala da kullanıyorum, elime para geçince değiştireceğim.
Onun dışında, yine bir dandik ürün alma hikayesi. Gittim arkadaşıma güvendim, "Rampage iyi abi, Türk malı hemde" dedi, gidip bende bu markadan klavye ve mouse aldım. Parasal anlamda hatalar yapıp duruyorum. :D
Ben 200 TL'ye klavye 200TL'ye de kulaklık almak üzere 400TL bakkal bilgisayarcıdan Hadron ekipman aldım. Kulaklığın mikrofonu bozuldu klavye de ara sıra çalışmıyor çıkarıp tekrar takmak gerekiyor. Açıkçası insan hata yapa yapa öğrenir. Yeni sistem alınca da çöpe atarım herhalde.
Kardeşime güvenip laptopu vermek. Gitmiş korsannoyun indirmiş. Zaten Steam'da oyunlar var. Hala gidiyor korsan indiriyor. Neymiş Far Cry 3 yokmuş bilgisayarda.
Aynı durumun benzeri bende de geçerli. 2 abim de korsan oyun indirmek istiyor hatta bunla ilgili konu açtım 100 mesaj aldı. Konu linki: Abilerim korsan oyun indirmek istiyor - Technopat Sosyal

Geri
Yukarı