Teknolojigo sitesi güvenilir mi?

• Konuyu başlatan login
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 179
  • Görüntüleme 23B
Arkadaşlar sırası ile yapılacakları yazıyorum.
1-Şikayet var üzerinden yazın
2-Bankayı arayıp dolandırıcılık bildirin
3-Edevlet üzerinden faturayı yükleyip,tüketici hakem heyetine itiraz edin
4-Cimer üzerinden Ticaret Bakanlığına yazı yazın
5- Ankara Ticaret Odası sitesine girip şikayet kaydı açın
6-7 İş günü dolan faturasını alıp,savcılığa suç duyurusunda bulunsun
Firma Müdürü; Ömer Büyüktaş

Bunları yapın kesin sonuç alırsınız. Firma bilgilerini ekledim

Dosya Ekleri

• 313.PNG
    313.PNG
    93,6 KB · Görüntüleme: 142
Adamlar dolandırıcı. Fatura kesip Mali göndermese ne olacak ki, bir tane yetkilisi var, en kötü onu göz altına alırlar, o da borcum borç ama param yok yedim hepsini der ve hepimiz avucumuzu yalarız. Maalesef bu sistemde her şey bu kadar basit. Iyzico bir şey yapamıyor, sadece bankanıza harcama itirazı yapın diyor. Bu arada tedarikçinin bizde numarası var ve o numara üzerinden kendisine ulaşabiliyoruz ancak bunu sizinle paylaşamayız diyor. Ben Tüketici hakem heyetine başvuru yaptım. Cimere dolandırıcılık ihbarında bulundum. Bankaya harcama itirazı yaptım. Başka da yapacak şey yok. Bir şey çıkarsa ne ala. Çıkmazsa üstüne bir bardak soğuk su maalesef.

Hocam şu an kredi kartı ile yapılan işlemlerde para hesabına geçmiş değil ki. Bizim bütün paralarımız iyzico'nun sanal pos havuzunda hala. EFT/Havale ile yapılan işlemlerde avucumuzu yalarız dediğin doğru. Ancak kredi kartı ile yapılan işlemlerde ödemesi yapılmaz ve ücretler bize iade edilir savcılık kararı ile. Yani yürütmeği durdurma kararı gibi düşün.
Ayrıca harcamaya itiraz bildirimi ( aşağıda bankadan aldığım alıntı var. ) geç de olsa sonuçlanıyor. Bu nedenle beklemekten başka çare kalmıyor.

İtiraz süreci 15-180 gün arasında sonuçlanabilmekte olup, tarafınıza süreç ve sonuç hakkındaki bilgilendirmeler SMS, posta ve/veya e-posta yoluyla yapılacaktır.

Üye işyeri kaynaklı yaşanan problem(ler)
  • İşlem(ler)e konu ürün/hizmetin alınamaması/eksik alınması
  • Birden fazla yansıyan işlem olması,
  • İşlem tutarının farklı olması,
  • Satın alınan ürün/hizmetin satıcının belirttiği özelliklerden farklı olması,
  • Ödemenin farklı bir şekilde yapılmasına rağmen (başka bir kredi kartı, nakit, havale, EFT, çek vb.) aynı tutarın kredi kartına da yansıtılması,
  • İşlemin iptal/iade edilmesine rağmen iadenin karta yansımaması,
Bu arada tedarikçinin bizde numarası var ve o numara üzerinden kendisine ulaşabiliyoruz ancak bunu sizinle paylaşamayız diyor.
Onlar ulaşabiliyorlar mı ? Yani iletişim kuruyorlar mı ?

Hocam şu an kredi kartı ile yapılan işlemlerde para hesabına geçmiş değil ki. Bizim bütün paralarımız iyzico'nun sanal pos havuzunda hala. EFT/Havale ile yapılan işlemlerde avucumuzu yalarız dediğin doğru. Ancak kredi kartı ile yapılan işlemlerde ödemesi yapılmaz ve ücretler bize iade edilir savcılık kararı ile. Yani yürütmeği durdurma kararı gibi düşün.
Ayrıca harcamaya itiraz bildirimi ( aşağıda bankadan aldığım alıntı var. ) geç de olsa sonuçlanıyor. Bu nedenle beklemekten başka çare kalmıyor.

İtiraz süreci 15-180 gün arasında sonuçlanabilmekte olup, tarafınıza süreç ve sonuç hakkındaki bilgilendirmeler SMS, posta ve/veya e-posta yoluyla yapılacaktır.

Üye işyeri kaynaklı yaşanan problem(ler)
  • İşlem(ler)e konu ürün/hizmetin alınamaması/eksik alınması
  • Birden fazla yansıyan işlem olması,
  • İşlem tutarının farklı olması,
  • Satın alınan ürün/hizmetin satıcının belirttiği özelliklerden farklı olması,
  • Ödemenin farklı bir şekilde yapılmasına rağmen (başka bir kredi kartı, nakit, havale, EFT, çek vb.) aynı tutarın kredi kartına da yansıtılması,
  • İşlemin iptal/iade edilmesine rağmen iadenin karta yansımaması,

Onlar ulaşabiliyorlar mı ? Yani iletişim kuruyorlar mı ?
Evet, Iyzico ulaşabiliyormuş. Bizde kayıtlı müşterinin ulaşılabilir numarası var dediler telefonda. Ancak bu bilgiyi sizinle paylaşamayız diye eklediler.

3300 TL param gitti, kendime gülüyorum valllahi :D İlk defa başıma böyle bir şey geldi. Ben de e-ticaret işi ile uğraşıyorum.

Ben de üye iş yeriyim. İyzico sistemi kullanıyorum, bir gün müşteri ürün iadesi yaptı bizde işlemi biraz uzun sürünce hemen beni aradılar sistemden iadeyi sağlayın diye. Hatta aynı gün 3-5 kez aradılar. Bu adamları neden sıkıştırmıyor, nasıl hala satışa izin veriyor iyzico anlamıyorum.

Bende 03 Nisan da telefon siparişi verdin ürün sevk konumunda halen bugune kadar müşteri hizmetlerine ulaşılabiliyor bugun itibarıyla ulaşamıyorum. Ne yapmamız gerekiyor?
08502418856 Numaralı müşteri hizmetlerini aradım. Çağatay isimli hep aynı isimli kişi açıyor bu arada. Yine o çıktı, bu Çarşamba günü iade edeceklerini muhasebeye iletildiği beyan edildi. Bakalım Çarşamba ya kadar bekliyorum. Bu arada tüketici hakem heyetine başvuru yapmıştım, cumartesi günü cimer üzerinden sibersuçlara ve ticaret bakanlığına elimdeki sözleşme, ön bilgilendirme formu ve konuşma ekran görüntüleri, dekontu da ibraz ederek ihbarda bulundum. Bugünkü yapmış olduğum çağrı merkezi konuşmasını telefondan kayıt altına aldım. Çarşamba günü param iade olmaz ise, perşembe günü bütün evrak ve ses kaydı ile savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Gelişmelerden haberdar ederim

Çakallara bakın arkadaş. Şikayetvar'da

Bu siteden alışveriş yapmayın. Ben nakit ödeme yaptım. 5 iş günü geçti, ürün kargolanmadı. İadesini istedim, oyalıyorlar.

Arkadaşlar tüketici haklarına şikayet ettim. Bugün iptal istedim paramı henüz yatırmadılar. Havale EFT etmiştim TV almıştım savcılığa da suç duyurusunda bulunacağım. Gram güven kalmadı bu siteye.

Eki Görüntüle 966099
İade işlemini nasıl yaptınız bende 03 nisanda telefon aldım ama ürün halen sevk aşamasında müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bugün tekrar görüştüm. E faturam gelmedi dedim. Mail adresinize gönderilmiş dediler. Maillerimi kontrol ettim sadece sipariş maili geldiğini başka bir belge tarafıma ulaşamadığını ifade ettim. Yarim saat kadar sonra tekrar yolladık diye söylediler. Maillerimi kontrol ettim. E arşiv fatura olarak geldi. Gelen fatura bilgilerini devletin sisteminden kontrol edince adıma düzenlendiğini görmüş oldum. En azından işlemleri resmi olarak yapmışlar. Ödeme yapılan gün fatura düzenlenmiş. Ayin 5. Akşam üzeri yapılan alışverişim bugün sevk durumuna geçti. Bugun ya da P. TESİ kargolanirmi dediler. Beklicez bakalim
FİRMA yeni olunca bir de İnternete çok bilgi şikayet yorum vs. Olmayınca insan ne de olsa sıkıntıya düşüyor stres yapıyor. Belki de sistemi tam oturtamamis olabilirler. En azından birilerine rahatça ulaşılabiliyor. Urunu gelen olursa buradan yazsin bir zahmet

Hangi numarayla konuştunuz? Biz aradık ama kimse açmıyor. Teli yazabilir misiniz?

Arkadaşlar iade taleplerinizi [email protected] adresine mail atınız, mail ödeme dekontu ile birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Bireysel işlem yapmak çok önemlidir. Lütfen herkes savcılığa başvuru yapması en sağlıklı olanıdır.

Arkadaşlar savcılığa başvuru için adalet sarayına gidip savcı ile mi görüşmemiz gerekiyor birde bankaya tedbir kararı çıkarılması gerekiyormuş bunu için de dava mı açmamış lazım bilgi olan bilgilendirme yapabilir mi

Geri
Yukarı