Teknolojik fıkra

Makaleler
36
Yer
Sakarya
– Rus fizikçiler yerin 100 metre altında bakır tel bulduklarını, bunun ise atalarının bundan 1000 yıl öncesinde telefon şebekelerinin olduğunu kanıtladığını duyurdular.

-Bu olaydan 1 hafta sonra Amerikan gazetelerinde ilginç bir manşet. Amerikan bilim adamları yerin 200 metre altında 2000 yıl öncesine ait fiberoptik hatlar bulduklarını, bunun ise, Amerikan toplumunun Ruslardan 1000 yil öncesinde gelişmiş dijital haberleşme sistemleri olduğunu söylediler.

-Bir hafta geçmeden Trabzon, Araklı'da yerel Taka gazetesinde yeni bir manşet: Trabzonlu bilim adamlarının yerin 500 metre altına kadar kazdıklarını ve hiçbir şey bulamadıklarını, bunun sebebinin ise atalarının 5000 yıl öncesinde kablosuz(wireless) iletişim sistemlerini kullandığının ispatı olduğunu belirtmişlerdir :)

:D
çkkmik.jpg

Amerikan Teknolojisi

Amerikalılar bir gün son teknoloji ürünü mükemmel bir uçak yapmışlar. Bu uçağı düşünmüş taşınmış ve Arabistan’da test etmeye karar vermişler... Ülkenin en iyi pilotuna vermişler uçağı... Uçak havada arıza yapmış. Arap telaşa kapılıp ne yapacağını şaşırmış bu durumda iken monitörde bir yazı çıkmış: "This is American technology, don''t afraid." Arap biraz rahatlamış uçak düşerken aynı yazı birkaç kez daha tekrarlamış ve sağ sağlim inmiş adam... Düşünmüşler taşınmışlar elin Amerikanı yapar da biz niye yapmayalım ki? diye düşünmüşler ve aynı uçaktan imal etmişler ve ilk testi Amerikalılara yaptırmak istemişler.... Amerikan pilotu uçarken motorda sorun çıkmış ve uçak irtifa kaybetmeye başlamış... monitörde "don''t worry this is arabic technology" yazmış.. neyse pilot rahatlamış... bu bizim uçak gibi demiş ve sakinleşmiş. Aynı yazı iki-üç kez daha çıkmış ve çakılmaya az kalmışken monitörde bir yazı daha çıkmış : " Repeat after me; eşhedünla ilahe illallah ve eşhedüennemuhammeden abdühü ve rasülühü"

Bir gün bir İngiliz ile bir Türk başlamışlar teknoloji sohbetine. İngiliz bana ufacık, yani şu kadarcık bir demir ver ben sana bir gemi yapayım demiş. Bizimki düşünmüş düşünmüş… Ulan sen bana bacını ver bende sana o geminin mürettebatını yapayım.

Çok güldüğüm bir fıkra olduğu için paylaştım :D
(Hemen değiştirdim öbürünü :) )

Adamın biri çok zenginmiş fakat oğlu bir o kadar salakmış, oğluna ne iş kursa çocuk batırıyormuş. En sonunda oğluna sosis fabrikası kurmuş ve başlamış anlatmaya, ''Bak oğlum öküzü burdan vereceksin ve diğer taraftan sosis olarak alıcaksın, yapacağın tek iş bu hadi hayırlı olsun.'' demiş. Oğluda sormuş, ''Peki baba diğer taraftan sosisi versek bu taraftan öküz alabilirmiyiz?'' Babası da cevap vermiş, ''Hayır oğlum o teknoloji sadece annende var.'' demiş.

Anlayan anladı. Eğer uygun değilse silinebilir. :D :D :D :D :D :D :D

Son düzenleme:
Temel robot fıkrası.
Her şeyin cevabını bilen robot geliştirildiği duyurulmuş. Robotun bilemediği bir soru sorana para ödülü verilecekmiş.
Temel yarışmaya katılmış. Robota "Ne var ne yok?" diye sormuş.
Robot: Cızzt, bızzt, donk!
Temel ödülü almış.
Sorunun cevabı eklenerek bir yıl sonra yeniden yarışma yapılmış.
Temel yarışmaya katılmış. Başvurusu onaylanmış.
Yarışma tarihi gelip çatmış ve yarışma yapılmış.
İzleyiciler büyük bir heyecan içerisindeymiş.
Temel: -Daha daha ne var ne yok?
Robot: Cızzt, bızzt, donk.

Geri
Yukarı