Teknolojinin sınırı ne kadardır?

İbotibo1

Kilopat
Makaleler
34
Daha fazla  
Bu dünyadaki ve evrendeki her şey sınırlı ise, sizce teknolojinin de bir sınırı olması gerekmez mi?
Sizce en fazla nereye kadar gelişebilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu kestirebilmek zor.
İlk renkli ekranlı telefonlar çıktığında "bunun da ötesi var mıdır" demiştik. Kameralı telefon çıktığında, basmatik ekran çıktığında da aynı tepkiyi vermiştik.

Bundan 200 yıl önceki nesil nasıl cep telefonunu hayal edemediyse sen de 200 yıl sonraki teknolojiyi hayal edemiyorsun. Teknoloji, insanın hayal gücüyle orantılıdır. İmkansız diye bir şey yoktur teknolojide.

Gelişen teknoloji ile birlikte belirli bir sınır koymak bence imkansız. Nano teknoloji çıkana kadar bile teknoloji ilerleyemez artık diyorlardı ama şimdi nerelere geldi. İleride daha da iyi bir hiper teknoloji olmayacağı ne malum? Limit neresi dersen, bence limit uzay kadar ileride daha:)

Her şeyin bir sınırı vardır sadece uzun bir süreç olduğu için sonsuz desek sırıtmaz. Önümüzdeki mega teknoloji çağı insansızlaştırma üzerine kurulu olduğu bariz açık ondan sonraki çağ süpersonik taşımacılığa odaklanılacak ondan sonrakinde ise robot sistemleri üzerine bir çağ başlayacak diye tahmin ediyorum. Şimdi 5. evre çağı tahmin edemiyoruz çünkü gördüklerimizin sınırında robot sistemleri yatıyor, gerisi sallamak olur mesela ışınlanma bulunacak diye dip bir salla tahmin yapılabilir. Işınlanmanın hiçbir zaman bulunmayacağına adım gibi eminim. Moleküler aktarım teknolojinin sınırıdır mesela giriş gelişme ve sonuç yolunu izleyerek tesadüfen sorunun cevabını buldum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla teknoloji olarak sadece Laptop ve Telefon kullanıyorum, insan istemez miydi şöyle güzel bir VR Odam olsun ordan buraya uçayım kaçayım. Türkiye de yaşayınca bunlar pek mümkün olmuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı