Teknorya bilişimin siparişi kur arttığından dolayı iptal etmesi

Onaylanan siparişi iptal edemez. Hakem heyetine gidersiniz en kötü ihtimalle.

Hepsiburada müşteri hizmetleri biraz sıkıntılıydı 2015 yıllarında şimdi nasıl bilmiyorum. Aldığım kitap 1 ay oldu hala gelmemişti, 2 - 3 kez aradım oyaladılar çözüm bulamadılar. En son aradığımda "sizin genel müdürlüğün arka sokağında oturuyorum, illa oraya mı geleyim" dedim, satıcı ile iletişime geçip kitabı gönderttiler, üstüne 20₺ hediye çeki verdiler onunla iki kitap daha aldım. =]

Belki uğraşacaksın, uzunca zamanını alacak ama sonunda hakkını alacaksın. Ben vodafone'dan 180₺'mi almak için 6 ay boyunca 2 günde bir aradım.

İşleminizi iptal ettikten sonra e-Devlet üzerinden Tüketici hakem heyetine dilekçeni yazarsın. Hem siteden hem de satıcıdan şikayetçi olursun. Onlar da uğraşır dururlar. Satıcının "sözde hatası" yüzünden alıcı mağdur edilemez. Ben zamanında Vatan bilgisayarda yanlış basılmış barkod yüzünden iPad Pro'mu 1000TL ucuza almıştım. Hakem heyeti bu gibi konularda tüketiciyi haklı bulur.

**Ancak sen ilerisi için tüm konuşmaları, ürünün ekran görüntülerini vs kaydet. Hakem heyetine dilekçe yazarken ek yaparsın.

Onaylanan siparişi iptal edemez. Hakem heyetine gidersiniz en kötü ihtimalle.
Merhaba, ürün fiyatından dolayı Tüketici il müdürlüğüne başvurmam gerekiyormuş. Öyle yapacağım.
Hepsiburada müşteri hizmetleri biraz sıkıntılıydı 2015 yıllarında şimdi nasıl bilmiyorum. Aldığım kitap 1 ay oldu hala gelmemişti, 2 - 3 kez aradım oyaladılar çözüm bulamadılar. En son aradığımda "sizin genel müdürlüğün arka sokağında oturuyorum, illa oraya mı geleyim" dedim, satıcı ile iletişime geçip kitabı gönderttiler, üstüne 20₺ hediye çeki verdiler onunla iki kitap daha aldım. =]

Belki uğraşacaksın, uzunca zamanını alacak ama sonunda hakkını alacaksın. Ben Vodafone'dan 180₺'mi almak için 6 ay boyunca 2 günde bir aradım.

Merhaba, bana da uğraştıracaklar gibi geliyor ama bana hava hoş. Genel müdürlüğe gitme fikri benim de aklıma geldi. Genel müdürlük, trump Towers'ta mı? Oyleyse gidip yüz yüze bir muhatap bulmak daha iyi olur.
İşleminizi iptal ettikten sonra e-Devlet üzerinden Tüketici hakem heyetine dilekçeni yazarsın. Hem siteden hem de satıcıdan şikayetçi olursun. Onlar da uğraşır dururlar. Satıcının "sözde hatası" yüzünden alıcı mağdur edilemez. Ben zamanında Vatan bilgisayarda yanlış basılmış barkod yüzünden iPad Pro'mu 1000TL ucuza almıştım. Hakem heyeti bu gibi konularda tüketiciyi haklı bulur.

**Ancak sen ilerisi için tüm konuşmaları, ürünün ekran görüntülerini vs kaydet. Hakem heyetine dilekçe yazarken ek yaparsın.
Merhaba, aynen dediğiniz gibi Hakem heyeti bu konularda genellikle müşterinin yanında oluyor ama süreç uzuyor. Şimdilik hepsiburadanın sorunumu çözmesini bekliyorum ama hepsiburadada departmanlar arası çok iletişimsizlik var herkese aynı şeyleri tekrar tekrar anlatıyorum. Bugün aradılar ve tekrar barkod hatası demeye başladılar. Mesela dün aradıklarında stok yok dendi. Teknorya kur artışından iptal etti diye itiraf etti dedim ve tamam not düşüyorum dediler. Bugün arandım yine barkod hatası. Delirmemek elde değil:)
Şikayet var linki:

Son düzenleme:

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Diğer Hükümler

Sözleşmenin ifası ve teslimat

MADDE 16 –
(1) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin siparişinin kendisine ulaştığı tarihten itibaren taahhüt ettiği süre içinde edimini yerine getirmek zorundadır. Mal satışlarında bu süre her halükarda otuz günü geçemez.

(2) Satıcı veya sağlayıcının birinci fıkrada yer alan yükümlülüğünü yerine getirmemesi durumunda, tüketici sözleşmeyi feshedebilir.

(3) Sözleşmenin feshi durumunda, satıcı veya sağlayıcı, varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde tüketiciye 4/12/1984 tarihli ve 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanunun 1 inci maddesine göre belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri ödemek ve varsa tüketiciyi borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır.

(4) Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde satıcı veya sağlayıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur. Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmez.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Diğer Hükümler

Sözleşmenin ifası ve teslimat

MADDE 16 –
(1) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin siparişinin kendisine ulaştığı tarihten itibaren taahhüt ettiği süre içinde edimini yerine getirmek zorundadır. Mal satışlarında bu süre her halükarda otuz günü geçemez.

(2) Satıcı veya sağlayıcının birinci fıkrada yer alan yükümlülüğünü yerine getirmemesi durumunda, tüketici sözleşmeyi feshedebilir.

(3) Sözleşmenin feshi durumunda, satıcı veya sağlayıcı, varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde tüketiciye 4/12/1984 tarihli ve 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanunun 1 inci maddesine göre belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri ödemek ve varsa tüketiciyi borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır.

(4) Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde satıcı veya sağlayıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur. Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmez.
Merhaba, emeğiniz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkürler. Firmalar herşeyin farkında ama işte denetleme ve cezalar caydırıcı olmayınca aynı tutumu her müşteriye sergilemekten asla çekinmiyorlar.

Firmalar ne tutturursak kardır modundalar. Çükü 100 kişiden 90 kişi hakkını aramıyor veya arayamıyor. Hal böyle olunca da yaptıkları yanlarına kar kalıyor. Youtube üzerinde Adem HELVACI değerli bir insan ve kanalı mevcut. İzlemenizi tavsiye ederim.

Hiç bir kişi veya kurum kendini kanundan üstün göremez. Hepsi kendince kanun uyduruyorlar yok mesafeli satış sözleşmesinde iade vb şartları yazıyor ( Kendilerine göre düzenledikleri 🤣). Şöyle oldu iade alamayız, böyle oldu iade edemezsiniz. Oldu canım başka!

Cezalar konusunda kesinlikle size katılıyorum. THH ile ancak hakkımız alabiliyoruz aylar sonra. Haklı bulunduğumuz takdirde; müşteriye yaşattıkları mağduriyet için ceza, üzerine de fatura tutarı kadar da devlet adına ceza kesilse, yapabilirler mi? Meydan boş olunca istedikleri gibi çalıp oynuyorlar.
Tüketicinin Korunması Kanunu inşallah güncellenir.

Hiçbir kişi veya kurum kendini kanundan üstün göremez. Hepsi kendince kanun uyduruyorlar yok mesafeli satış sözleşmesinde iade vb şartları yazıyor ( Kendilerine göre düzenledikleri 🤣). Şöyle oldu iade alamayız, böyle oldu iade edemezsiniz. Oldu canım başka!

Bu kısma ek olarka şunu söylemek istiyorum, ne imzalarsanız imzalayın, ne kabul ederseniz edin her zaman önce kanuna bakılır, kabul ettiğiniz şey kanuna aykırıysa uygulanmaz. Yani bir internet sitesi ben alınan malı en fazla 7 gün içinde iade alırım, daha sonra iade kabul etmem dese, ve siz sipariş sırasında bunu kabul ediyorum deseniz bile 8, 10-13 gün sonra iade edebilirsiniz, çünkü kanun size 14 gün içinde iade hakkı verir ve sizin kabul ettiğiniz o dandik sözleşmede 3-4-6 yazması önemli değildir.

ARKADAŞLAR, herkese tekrardan selamlar. Teknorya bilişim bana sorun hakkında yardımcı olacağını söyledi ve ve bu süreci uzatmadan sorunu çözüme kavuşturduk. Bilginize...

Geri
Yukarı