Teknosa'dan iPhone 12 vs telefoncudan iPhone 13 almak

oOZAGOVOo

Hectopat
iPhone 12 128 GB veriyonunu alacaktım, 11.249 TL.

Lakin iPhone 13 aklıma geldi. Şu an iPhone 13 mağazaların hiçbirinde stokta yok, tükenmiş. Ancak yaşadığım şehirde telefon GSM dükkanlarının birkaçında buldum. 24 ay Apple Türkiye KVK Genpa garantili diyor.
Sizce güvenilir mi, başıma bir iş gelir mi? Alsam mı, yoksa Teknosa'dan iPhone 12 mi alsam? Çok kararsızım.

Jelatinini sizin yanınızda açarlarsa sıkıntı yok. Jelatini açılmış kutuysa isterse Apple 20 olsun almayın.
Hocam doğubanka gitmediniz hiç sanırım. Adamların shrink makinesi bile var. Millete toplama telefon bile satıyorlar (bizzat şahit oldum). O kadar param varsa gider sıfır mağazadan alırım kafamda soru işareti kalmaz. Eski esnaf geleneklerinden geriye hiçbir şey kalmadı. Hepsini aynı kefeye koymuyorum elbette. Ben olsam tercih etmem. Artık günümüz telefoncularının büyük çoğunluğu, dara düşen garibanın elindeki cihazı ölü fiyata alıp çok temiz diye satma derdinde. Ticari etik anlayışı aramayın.

Hocam doğubanka gitmediniz hiç sanırım. Adamların shrink makinesi bile var. Millete toplama telefon bile satıyorlar (bizzat şahit oldum). O kadar param varsa gider sıfır mağazadan alırım kafamda soru işareti kalmaz. Eski esnaf geleneklerinden geriye hiçbir şey kalmadı. Hepsini aynı kefeye koymuyorum elbette. Ben olsam tercih etmem. Artık günümüz telefoncularının büyük çoğunluğu, dara düşen garibanın elindeki cihazı ölü fiyata alıp çok temiz diye satma derdinde. Ticari etik anlayışı aramayın.

Katılıyorum, cihaz eski şurası şurası bozuk diye 100 liraya alıyorlar 50 liralık masrafa girip 500 TL'ye satışa koyuyorlar.

Hazır yeri gelmişken yazayım. Dursun. Ben Bahariye diyeyim siz oradan anlayın. Birkaç arkadaş proje amaçlı olarak ciddi vakit ayırdığımız uzaktan konferans için airpods alalım dedik. Dükkana girdik. Acil lazım olduğu için hemen en yakın yerden temin etmemiz gerekti. Apple Airpods Pro arıyoruz. Neyse. Satıcıya sorduk "sıfır" istiyoruz diye. Kendisi açık kutu sıfır var elimde dedi. Üzerine yemin içti. Aldık kulaklıkları. Bağlanıyor ses geliyor falan sorun yok. Sonradan kontrol ettik ki kulaklıkların hepsi toplama. Bunlar bir indirimle hepsiburada ve trendyolda satılmış. Alanlar belli sıkıntılarla iade etmiş. Başka firmalar da ihaleyle alıp satmış piyasaya. Kulaklıkları eşleştirmişler yani. Seri numaraları kontrolünde hepsinin garanti süreleri aktive olma süreleri farklı. Şarj kutusu, sağ ve sol kulaklık bambaşka yani. Gidip satıcıya sorduğumuzda direkt olarak tahrik edici ithamlarda bulundu. Yaşı da var yani öyle 25~30 yaşıtımız değil. İyi ki de değildi zaten. Biz satıcı arkadaşa gösterdiğimiz sabrı kimseye göstermedik hayatımızda. Ortalama 1 sene sonra ürün arıza verdi. Apple teknik ekibi sağ olsun yenisiyle değiştirdi. Bunu başkasıyla eşletirmişsiniz diye de sormadı belirtmemize rağmen. Yani demem o ki; güvenmeyin. Dikkat edin. O tecrübeden sonra artık alışveriş etmiyorum. Gerekirse daha fazla para öder ama dolandırılmadan ürünümü alırım.

Son düzenleme:
Telefonculardan telefon kabı dışında bir şey alınmaz. Gerçi o da alınmaz internette daha ucuz. 12000 lira para veriyorsunuz büyük şirketler harici yerlerden uzak durun.

Vatan bilgisiyardan aldım iphone 12 içim rahat.
Hazır yeri gelmişken yazayım. Dursun. Ben Bahariye diyeyim siz oradan anlayın. Birkaç arkadaş proje amaçlı olarak ciddi vakit ayırdığımız uzaktan konferans için airpods alalım dedik. Dükkana girdik. Acil lazım olduğu için hemen en yakın yerden temin etmemiz gerekti. Apple Airpods Pro arıyoruz. Neyse. Satıcıya sorduk "sıfır" istiyoruz diye. Kendisi açık kutu sıfır var elimde dedi. Üzerine yemin içti. Aldık kulaklıkları. Bağlanıyor ses geliyor falan sorun yok. Sonradan kontrol ettik ki kulaklıkların hepsi toplama. Bunlar bir indirimle hepsiburada ve trendyolda satılmış. Alanlar belli sıkıntılarla iade etmiş. Başka firmalar da ihaleyle alıp satmış piyasaya. Kulaklıkları eşleştirmişler yani. Seri numaraları kontrolünde hepsinin garanti süreleri aktive olma süreleri farklı. Şarj kutusu, sağ ve sol kulaklık bambaşka yani. Gidip satıcıya sorduğumuzda direkt olarak tahrik edici ithamlarda bulundu. Yaşı da var yani öyle 25~30 yaşıtımız değil. İyi ki de değildi zaten. Biz satıcı arkadaşa gösterdiğimiz sabrı kimseye göstermedik hayatımızda. Ortalama 1 sene sonra ürün arıza verdi. Apple teknik ekibi sağ olsun yenisiyle değiştirdi. Bunu başkasıyla eşletirmişsiniz diye de sormadı belirtmemize rağmen. Yani demem o ki; güvenmeyin. Dikkat edin. O tecrübeden sonra artık alışveriş etmiyorum. Gerekirse daha fazla para öder ama dolandırılmadan ürünümü alırım

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı