Tekrar futbola başlamak

Valentine Rosso

Hectopat
Arkadaşlar ben 2004 doğumluyum. Yaklaşık 6 sene futbol oynadım ve kasım 2019'da futbolu istemeye istemeye bıraktım. Zamanında Karşıyaka'nın altyapısında da 2 yıl oynadım. Doğuştan gelen bir yeteneğim var ve ben bu yeteneğin boşa gitmesini istemiyorum. Futbolda eksiğim pozisyon bilgisizliği (Oyunu çok iyi okuyamıyorum) ve kondisyon (Çabuk yoruluyorum). Bunların haricindeki konularda hiçbir sıkıntım yok. Bunları da kısa bir sürede kavrayacak durumdayım. Şuana kadar formumu bir kere bulduğum zaman sakatlık hariç hiçbir şey benim formumu düşüremedi. Karşıyaka'dan ayrılmamamın nedeni yazın antrenmanlara katılamam idi. En büyük hayallerimden biri futbolcu olmak fakat ben bu hedeften kasım ayında biraz koptum. Bırakmamın nedeni takımın teknik direktör bozuntusuyla tartışmam. Derslerimin de biraz etkisi var tabii. 2 sene sonra üniversite sınavına gireceğim. Ama artık futbolla dersleri aynı anda yürütebileceğimi düşünüyorum. Benim sorum şu: Sizce ben futbola tekrar başlasam geç kalmış olur muyum? 16 yaş futbola tekrar başlamak için geç bir yaş mı?

Pozisyon bilgisizliğini şu dönemlerde futbol maçı izleyerek halledebileceğinizi düşünüyorum. Kondisyona ise evde başlayabilirsiniz. Özellikle istediğiniz bir şeyde profesyonelleşmek istiyorsanız hiçbir bahane kabul etmez.

Teknik direktör hep öyle olur şimdi gelelim senin soruna 6 yıllık bir geçmişin var zaten 16 yaşında başlamak geç değil tabii ki de ben bu durumu ilerlet zaten sporcusun fitness gibi şeyler le de uğraşırsan güçü iyi toplarsın geç değil dediğim gibi ama bilemem herkes farklı şeyler der sen önemli olan motiveni yüksek tut düşün senin elinde bro;

Arkadaşlar ben 2004 doğumluyum. Yaklaşık 6 sene futbol oynadım ve kasım 2019'da futbolu istemeye istemeye bıraktım. Zamanında karşıyaka'nın altyapısında da 2 yıl oynadım. Doğuştan gelen bir yeteneğim var ve ben bu yeteneğin boşa gitmesini istemiyorum. Futbolda eksiğim pozisyon bilgisizliği (oyunu çok iyi okuyamıyorum) ve kondisyon (çabuk yoruluyorum). Bunların haricindeki konularda hiçbir sıkıntım yok. Bunları da kısa bir sürede kavrayacak durumdayım. Şu ana kadar formumu bir kere bulduğum zaman sakatlık hariç hiçbir şey benim formumu düşüremedi. Karşıyaka'dan ayrılmamamın nedeni yazın antrenmanlara katılamam idi. En büyük hayallerimden biri futbolcu olmak fakat ben bu hedeften kasım ayında biraz koptum. Bırakmamın nedeni takımın teknik direktör bozuntusuyla tartışmam. Derslerimin de biraz etkisi var tabii. 2 sene sonra üniversite sınavına gireceğim. Ama artık futbolla dersleri aynı anda yürütebileceğimi düşünüyorum. Benim sorum şu: Sizce ben futbola tekrar başlasam geç kalmış olur muyum? 16 yaş futbola tekrar başlamak için geç bir yaş mı?

Zaten 6 sene boyunca futbol oynamışsın ve belirli bir birikim sahibisin ayağın da yatkın dediğine göre.
16 yaş kesinlikle geç bir yaş değil fakat futbol için üniversiteyi boşlayacaksan iki defa düşün çünkü hayatın ne getireceği bilinmiyor.

Zaten 6 sene boyunca futbol oynamışsın ve belirli bir birikim sahibisin ayağın da yatkın dediğine göre.
16 yaş kesinlikle geç bir yaş değil fakat futbol için üniversiteyi boşlayacaksan iki defa düşün çünkü hayatın ne getireceği bilinmiyor.
Önümdeki 2 senede bütün zamanımı bu ikisine ayırmayı düşünüyorum. Fakat bir de fark edilememek var. Ya fark edilemezsem?

zamanımı bu ikisine ayırmayı düşünüyorum. Fakat bir de fark edilememek var. Ya fark edilemezsem?

Sonunu düşünen kahraman olamaz hocam. Eğer çalışkan olursanız, diğerleriyle farkınız olursa bu işte seçilirsiniz. İsterse 12 yıl futbol oynayan birisi olsun isterse 3-4 yıllık birisi olsun eğer 3-4 yıl oynayan daha iyi oynamaya başlarsa insanlar onu seçer, tecrübeniz önemli değil performansınız önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı