Tekrar lise okuyup OBP yükseltilebilir mi?

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Arkadaşlar OBP 65 yani çok düşük bunu arttırmanın yolu yok mu? Açık liseyi tekrar okuyamaz mıyım? Meslek lisesi varmış galiba açıktan onu okursam güzel notlar alırsam artar mı? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Güncelleme:
MEB sitesinde yazan yazı; "daha önce herhangi bir liseden mezun olan kişiler, mesleki açık öğretim lisesinin programında belirtilen alanlardan herhangi birine kayıt yaptırarak ikinci lise diploması alabilirler."
Bahsedilen mesleki açık öğretimin OBP'ye katkısı olur mu?

Arkadaşlar OBP 65 yani çok düşük bunu arttırmanın yolu yok mu? Açık liseyi tekrar okuyamaz mıyım? Meslek lisesi varmış galiba açıktan onu okursam güzel notlar alırsam artar mı? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Güncelleme:
MEB sitesinde yazan yazı; "daha önce herhangi bir liseden mezun olan kişiler, mesleki açık öğretim lisesinin programında belirtilen alanlardan herhangi birine kayıt yaptırarak ikinci lise diploması alabilirler."
Konu hakkında maalesef detaylı bilgi yok Fakat bahsettiğiniz şey mümkün yani meslek lisesi kapsamında açıktan tekrar lise okuyabilirsiniz. Öyle zannediyorum ki en yüksek olan diploma notunuz işleme alınır veya ÖSYM bürolarından işleme almak istediğiniz diploma puanınızı seçebilirsiniz

Fakat şimdi liseye kaydolup 3 sene ortalama yapmakla uğraşmak yerine 3 sene sınava hazırlansanız aradaki OBP farkını kapatırsınız. Veya hedefiniz nedir bilmiyorum ama şöyle bir alternatif bile olabilir 1 sene sınava hazırlanıp düşük OBP ile önlisans kazanırsınız. 2 yıl üniversite okurken DGS ye hazırlanırsınız ve 4 yıllığa tamamlarsınız

Konu hakkında maalesef detaylı bilgi yok Fakat bahsettiğiniz şey mümkün yani meslek lisesi kapsamında açıktan tekrar lise okuyabilirsiniz. Öyle zannediyorum ki en yüksek olan diploma notunuz işleme alınır veya ÖSYM bürolarından işleme almak istediğiniz diploma puanınızı seçebilirsiniz

Fakat şimdi liseye kaydolup 3 sene ortalama yapmakla uğraşmak yerine 3 sene sınava hazırlansanız aradaki OBP farkını kapatırsınız. Veya hedefiniz nedir bilmiyorum ama şöyle bir alternatif bile olabilir 1 sene sınava hazırlanıp düşük OBP ile önlisans kazanırsınız. 2 yıl üniversite okurken DGS ye hazırlanırsınız ve 4 yıllığa tamamlarsınız
Dediğiniz gibi tekrar lise okumak yerine sınava çalışmak daha mantıklı örneğin 90 yaptın diyelim 25 puanın 0.6 so 15 eder. 15 puan için 3 sene harcıyacağına sınava çalışsan daha çok puan alırsın ama dgs işi yaş olmaz ondan.

Anladım, teşekkür ederim.

Güncelleme:

OBP için tekrar okumayı deneme bence, onun vereceği puanı güzel bir çalışma ile sınavda alırsın zaten.

Sitede yazılana göre tekrar lise okunabilir ama işlem için linke tıkladığınızda sayfa kapanmış görünüyor. Kesin bir bilgi varmı acaba lisenin tekrar okunabilir olduğu hakkında?
Ayrıca OBP derece yapılacaksa kesinlikle önemli bir faktör. 5 puanda ortalama 1000 kişi geriye atıyor sıralamada. Daha fazla çalışıp birkaç soru fazla çözerek elbette OBP açığı kapatılabilir ama hedef derece yapmaksa birkaç hatalı soru ile sınavı tamamlamak gerekiyor. Bu da biraz sıkar :). Benim OBP puanım da 67 cevaplarsanız sevinirim merak ediyorum.

Geri
Yukarı