Telefon adaptörü ile laptop şarj edilebilir mi?

Mesela şu şarj etmez mi? TAA 100 watt. Fazla bile gelmez mi?

Sizce şarj adaptörüyle şarj edilseydi neden firmalar koca koca adaptörler koyardı? Bir amacı var yani. Her şey watt değildir, amper, voltaj da önemlidir. Deneyebilirsin, ben denemiştim fakat Type-C portunu yakma, eğer adaptörle şarj olursa da adaptörün aşırı ısınıp yanma ihtimali var. Büyük ihtimalle olmayacaktır fakat belirteyim.

Edemezsiniz, Type-C portunda şarj etme entegresi yoktur. Ayrıca powerbank hiç şarj edemez, o kadar amper veremez ki voltaj zaten yetmeyecektir. İşin kısası watt, amper ve voltaj değerleri aynı olmadan böyle bir şey mümkün değil.

Tamam da, dediğim şeyle alakası yok onun.

Hayır. Type-C portu bazı cihazlarda şarj edebilir, bazılarında edemez, beni o ilgilendirmiyor. Benim demeye çalıştığım olur, olmaz değil. Elektrik işlerimde her şey kısasa kısas değildir. Öyle abartı bir fark yoksa her şey yapılabilir.

Edemezsiniz, Type-C portunda şarj etme entegresi yoktur. Ayrıca powerbank hiç şarj edemez, o kadar amper veremez ki voltaj zaten yetmeyecektir. İşin kısası watt, amper ve voltaj değerleri aynı olmadan böyle bir şey mümkün değil.

Tamam da, dediğim şeyle alakası yok onun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 5. Baktıktan sonra tekrar yorumlamanızı istiyorum. :)

Sizce şarj adaptörüyle şarj edilseydi neden firmalar koca koca adaptörler koyardı? Bir amacı var yani. Her şey watt değildir, amper, voltaj da önemlidir. Deneyebilirsin, ben denemiştim fakat Type-C portunu yakma, eğer adaptörle şarj olursa da adaptörün aşırı ısınıp yanma ihtimali var. Büyük ihtimalle olmayacaktır fakat belirteyim.

Kardeşim sende harbiden iyi sorun var. AC ve DC hakkında araştırma yap. O adaptörler şehir elektriğini - ve + olarak ayırıyor. Dev gibi adaptörle alakası yok onun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 5. Baktıktan sonra tekrar yorumlamanızı istiyorum. :)
Dediğiniz laptopta böyle bir özellik olabilir fakat, laptop üreticileri genelde farklı bir şarj devresine maliyet anlamında uğraşmak istemezler. Çoğu cihazda bu özellik olmayacaktır.

Kardeşim sende harbiden iyi sorun var. AC ve DC hakkında araştırma yap. O adaptörler şehir elektriğini - ve + olarak ayırıyor. Dev gibi adaptörle alakası yok onun.
AC ve DC hakkında bilgim var, sorun yaratmıyorum.

Dediğiniz laptopta böyle bir özellik olabilir fakat, laptop üreticileri genelde farklı bir şarj devresine maliyet anlamında uğraşmak istemezler. çoğu cihazda bu özellik olmayacaktır.

İncecik bir çizgi oluyor anakartta, bu mu çok zor oluyor ya? Maliyetten değil o.

Dediğiniz laptopta böyle bir özellik olabilir fakat, laptop üreticileri genelde farklı bir şarj devresine maliyet anlamında uğraşmak istemezler. çoğu cihazda bu özellik olmayacaktır.

AC ve DC hakkında bilgim var, sorun yaratmıyorum.

O büyük adaptörlerin amacını da öğren lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple'ın ki zaten öyle koca koca değil ki? Telefonunu da Mac'ini de şarj edebiliyorsun diye biliyorum. Hatta çift bağlantılı adaptörü de var ayrıyeten satılan.

Yeni konular

Geri
Yukarı