Telefon adaptöründen "çıt" sesi geldi

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Şu şekilde anlatayım: Telefonumun şarj adaptörünü prize taktıktan sonra kablosunu telefona takacakken hafif ses geldi. Şey gibi düşünün, kablo yetmedi, unutmuşum. Sonra telefonu prize yaklaştırdım. Sarja taktım. Aslında sorrmak istediğim şu: Kablo gerilince adaptörden çıt sesi gelmesi normal mi? Yanlışlıkla kablo gerildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz şeyler olabilecek şeyler. Gayet normal. O sesin çok basit bir sebepten dolayı çıktığından eminim. Bir şey olmaz.

Merhaba. Şu şekilde anlatayım: Telefonumun şarj adaptörünü prize taktıktan sonra kablosunu telefona takacakken hafif ses geldi. Şey gibi düşünün, kablo yetmedi, unutmuşum. Sonra telefonu prize yaklaştırdım. Sarja taktım. Aslında sorrmak istediğim şu: Kablo gerilince adaptörden çıt sesi gelmesi normal mi? Yanlışlıkla kablo gerildi.
Normal bir sıkıntı olmaz. Bazen benim bilgisayarımdan bile gelebiliyor aynı ses. Yük alınca anlık bir şekilde bir kere oluyor.

Mekanik mi yoksa elektriksel bir ses miydi? Adaptörü prize taktığınızda kıvılcım çıkabiliyor bazen. O kıvılcım da bazen büyük oluyor. Ondan da "çıt" sesi gelebiliyor. Sizinki tam olarak nasıldı?

Hocam cezalıydım yazamadım kusura bakmayın hocam çok büyük bir ses değil ama hemen hemen her sarjdan çıkarırken yaşanıyor.

@Taptic

Geri
Yukarı