Telefon alamama durumu

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Telefon alacağım ama iPhone 13 çıktı ve bu telefonu almaya karar verdim. Çentik olayı canımı çok sıktı. iPhone 14'te çentik olmayacakmış ama iPhone 14 çıkana kadar kendi telefonumun hafıza sorunundan dolayı dayanamıyorum. Bir tane telefon alsam ucuz 1 yıl sonra değişeceğim için almak istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce?

Telefon alacağım ama iPhone 13 çıktı ve bu telefonu almaya karar verdim. Çentik olayı canımı çok sıktı. iPhone 14'te çentik olmayacakmış ama iPhone 14 çıkana kadar kendi telefonumun hafıza sorunundan dolayı dayanamıyorum. Bir tane telefon alsam ucuz 1 yıl sonra değişeceğim için almak istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce?

Sizi idare eden ucuz bir telefon alın bence şimdilik madem 13 serisini istemiyorsanız.

Veya Samsung S22 serisini bekleyebilirsiniz, 2022 başı çıkacak büyük ihtimalle.

S22'yi düşündüm ama İphone'dan daha yavaş olduğunu gösteren bir video gördüm ve bir de marka değiştirmek şart. Ben kendi kabuğumdan çıkmayı seven bir insanım. İlk başta android kullandım diye androidci olamam önce İphone'u denemem lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
S22'yi düşündüm ama IPhone'dan daha yavaş olduğunu gösteren bir video gördüm ve bir de marka değiştirmek şart. Ben kendi kabuğumdan çıkmayı seven bir insanım. İlk başta Android kullandım diye Android'ci olamam önce IPhone'u denemem lazım.

Hocam performans anlamında Apple cihazlar zaten piyasanın en iyisi.

Madem S22 istemiyorsunuz o zaman kendinize 2000TL civarında idarelik bir telefon alın şimdilik, iPhone 14 çıkınca değiştirirsiniz.

Hocam performans anlamında Apple cihazlar zaten piyasanın en iyisi.

Madem S22 istemiyorsunuz o zaman kendinize 2000TL civarında idarelik bir telefon alın şimdilik, iPhone 14 çıkınca değiştirirsiniz.

Öyle düşünüyorum ama elime her zaman imkan geçmiyor ancak bir kere para harcayabilirim telefona çünkü ben ekipman topluyorum. Masaüstümü dizdim 20.000 ₺ye ama dual monitör, klavye mause hiç biri yok telefon alsam diğer ekipmanları dizemiyeceğim. Bir kerede iphone alsaydım bu başıma gelmeyecekti. Apple çentik olayından vazgeçmedi. En az 1500 ₺'ye telefon almam gerekiyor ama bu çok pahalı olur 1 yıl için. Ne yapacağımı tam olarak bende bilmiyorum. Hafıza kartı düşünüyorumda bilmiyorum geçen spotify çevrimdışı kullandım hafıza kartına kaydet diyordum kaydetmiyordu. En sonunda hafıza kartını bozdum. Telefonda sıkıntı yok sadece hafıza sorunu yaşıyorum.

Öyle düşünüyorum ama elime her zaman imkan geçmiyor ancak bir kere para harcayabilirim telefona çünkü ben ekipman topluyorum. Masaüstümü dizdim 20.000 ₺ye ama Dual monitör, klavye mouse hiçbiri yok telefon alsam diğer ekipmanları dizemiyeceğim. Bir kerede iPhone alsaydım bu başıma gelmeyecekti. Apple çentik olayından vazgeçmedi. En az 1500 ₺'ye telefon almam gerekiyor ama bu çok pahalı olur 1 yıl için. Ne yapacağımı tam olarak bende bilmiyorum. Hafıza kartı düşünüyorumda bilmiyorum geçen Spotify çevrimdışı kullandım hafıza kartına kaydet diyordum kaydetmiyordu. En sonunda hafıza kartını bozdum. Telefonda sıkıntı yok sadece hafıza sorunu yaşıyorum.

Hocam sizinki biraz çıkmaz sokak olmuş :D

Bence çentiğe razı olup iPhone 13 alın, çünkü SD kart bile soruna çözüm değil ve dediğiniz gibi sadece 1 yıl için (hatta 10 ay falan) en az 1500TL vermek pek mantıklı değil.

Samsung istemiyorsanız ve çentik olduğu için asla iPhone 13 almam diyorsanız Android tarafında şu cihazı öneririm:

OnePlus yazılımı çok hafif, Android tarafında akıcılık olarak iOS rakibi olabilecek tek yazılım diyebilirim Oxygen OS.

Hocam sizinki biraz çıkmaz sokak olmuş :D

Bence çentiğe razı olup iPhone 13 alın, çünkü SD kart bile soruna çözüm değil ve dediğiniz gibi sadece 1 yıl için (hatta 10 ay falan) en az 1500TL vermek pek mantıklı değil.

Samsung istemiyorsanız ve çentik olduğu için asla iPhone 13 almam diyorsanız Android tarafında şu cihazı öneririm:

OnePlus yazılımı çok hafif, Android tarafında akıcılık olarak iOS rakibi olabilecek tek yazılım diyebilirim Oxygen OS.

Gerçek bir kullanıcı olarak (Sosyal medya dışındada telefon kullanan biri olarak). Samsung ve İphone'dan vazgeçip risk alamam. İphone 13'ü biraz daha düşüneceğim. Yada 10 aylık bir telefon takasına girebilirim telefoncu ile oda olmazsa hafıza kartı denerim.

Geri
Yukarı