Telefon ankastresinden 0 kablo çekme

luke shawalker

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle konuyu açmadan önce internette bulabildiğim tüm video ve yazılı anlatımları okudum. Amacım ankastreden evime 0 yamayla kablo çekmek ve anlamadığım 2 tane nokta var.
  • Çektiğim kabloyu hem saha dolabına bağlı regrete hem de iç hat regretine aynı anda bağlamamı gerekiyor yoksa sadece iç hatta mı bağlamalıyım?
  • Okuduğum tüm yazılarda yama yapmaktan bahsediyorlardı, yama yapmak yerine mevcut kabloyu söküp yeni kabloyu taksam olmuyor mu?

Merhaba, bende kabloyu yenilemek istiyorum fakat içeriden binaya değilde dışarıdan içeriye alacağım bunun için cat6 ya gerek var mıdır, yoksa çift kanallı bir telefon kablosu yeterli mi?

Arkadaşlar işlemi uyguladım ve biraz da eyyamcılıktan kaynaklı bir sorum daha olacak. ankastre bağlantısını yanlış yapmış olsam dahi internet ve telefonum çalışır mı yoksa sadece kendi regletime bağladığım takdirde mi bağlantı alırım?

Bunu sormamın sebebi şu: Bağlatıyı yaptıktan sonra bir süre internet hızım olması gerekenin 3 te 1 i seviyesine indi ve sabit telefon çalışmamaya başladı sonra aşağı inip krone pensesiyle birer kez daha bastırdım yukarı çıktığımda her şey düzelmişti ama ilk yaptığım çakımların da sağlam olduğundan gayet eminim.

Bunu sormamın amacı pardon filmindekine benzer şeyler yaşamamak 😀 , insan korkuyor.

Arkadaşlar işlemi uyguladım ve biraz da eyyamcılıktan kaynaklı bir sorum daha olacak. ankastre bağlantısını yanlış yapmış olsam dahi internet ve telefonum çalışır mı yoksa sadece kendi regletime bağladığım takdirde mi bağlantı alırım?

Bunu sormamın sebebi şu: Bağlatıyı yaptıktan sonra bir süre internet hızım olması gerekenin 3 te 1 i seviyesine indi ve sabit telefon çalışmamaya başladı sonra aşağı inip krone pensesiyle birer kez daha bastırdım yukarı çıktığımda her şey düzelmişti ama ilk yaptığım çakımların da sağlam olduğundan gayet eminim.

Bunu sormamın amacı pardon filmindekine benzer şeyler yaşamamak 😀 , insan korkuyor.
Başkasının portuns takma ihtimalin var. Eski kablon nereye takılıysa senden oraya takacaksın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı