Telefon Bataryalarında mAh Değerinin Önemi Nedir?

HighPixel

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Marmaris
Daha fazla  
S3 Mini telefonum için yeni batarya almak istiyorum, çünkü telefon ilk çıktığı zamanlarda alındığı için artık baya eskidi. İnternette ararken 2 tane pil buldum. Biri 1500mAh diğeri 3500mAh. Değerinin yüksek olması daha mı iyidir? Aralarındaki farktan çok fark eder miyim? Seçenekler bunlar, başka seçeneklere de açığım.

Samsung Galaxy S3 Mini I8190 3500mah Batarya Pil 18577929 - n11.com

Samsung I8190 Galaxy S3 Mini Batarya Simex Marka - Eb-42516lu 12370175 - n11.com

Miliamper değeri, dayanma süresini belirler. Telefondan anlamadığım için otomobil aküsünden örnek vereyim, aynı mantıkda çalışır bataryalar.

12v 60ah, 60 amper saat, 12 volt demektir.
Yani 12 volt 60 amper çeken her hangi bir elektrikli eşya, yukarıda örnek verdiğim bataryayı 1 saat de tamamen bitirecektir.
12 volt 1 amper çeken bir elektrikli eşya ise 60 saat sonra bataryayı tamamen bitirecektir.
Amper değeri artdıkça akım gücü yükselir, amper değeri artdıkça bataryanın dayanma süresi artar.
Fakat şarj süresi de uzar.

Telefonunun orjinal bataryası 1500mAh ise, 3500mAh pil satın alırsan gözle görülür bir şekilde şarj süresi uzar iki katına çıkar, ama pilin orjinal samsung pili olmasına bağlı tabi yan sanayi kesinlikle tavsiye etmiyorum, ücretinden çekinme orjinal samsung pili al aksi takdirde yan sanayi bir pilin telefonuna zarar verebilme ihtimali %50.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı