Telefon bataryası durduğu yerde patlayabilir mi?

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi geceler. Redmi Note 7 kullanıyorum, 4. yılını dolduracak telefon. Zaten son birkaç aydır şarj dayanmıyor, bu yüzden pilin ömrünü doldurduğunu fark ettim fakat birkaç gün önce telefonun kasasının yandan açıldığını fark ettim. Emin olmamakla beraber bataryanın şiştiğini düşünüyorum. Telefonu böyle kullanmak sorun teşkil eder mi? Kendi kendine patlama vs. gibi bir ihtimali var mıdır?

Herkese iyi geceler. Redmi Note 7 kullanıyorum, 4. yılını dolduracak telefon. Zaten son birkaç aydır şarj dayanmıyor, bu yüzden pilin ömrünü doldurduğunu fark ettim fakat birkaç gün önce telefonun kasasının yandan açıldığını fark ettim. Emin olmamakla beraber bataryanın şiştiğini düşünüyorum. Telefonu böyle kullanmak sorun teşkil eder mi? Kendi kendine patlama vs. gibi bir ihtimali var mıdır?
Yani edebilir hocam kullanmayın tamirciye falan götürün riske atmayın kendinizi.

Batarya şişmiş anakarta falan zarar verebilir bir an önce değiştir bataryanı kullanmaya devam et.

Eder tabii ki gün geçtikçe şişmeye devam edecek ve bu telefondaki parçalara baskı yapacak. Son olarak patlama riski elbette var. Aynısı basıma geldi yanları açılmıstı 2 ay sonra şiştiğini anlayabildim. İnternetten aynı model batarya sipariş edin telefoncuya işcilik parası verin sadece.

Hocam bende A5 2017 model telefon kullanıyorum. 2018'de satın almıştım, sizinkiyle aynı durumda hafif açılmalar var yanlardan. 4 yılı aştı hazirana gelince neredeyse 5. yılı olacak telefonu değiştireceğim için bu şekilde idare ediyorum 3-5 aydır bir sıkıntı yaşamadım ama risk var tabii ki. Özellikle şarjda bırakırken dikkat etmeniz iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı