Telefon dış cam değişimi sonrası renk değişimi

PienX

Hectopat
Daha fazla  
Telefonun dış camı değişti. İç ekranı değil, şu an renk apaçık farklı aynı model bir cihazla karşılaştırdım. Benimki siyah değil de yeşilimsi duruyor. İç ekran değiştirilmiş mi haberim olmadan ya da soket takılmazsa böyle sorunlar olur mu? Veyahutta iç ekrana zarar gelmiş olabilir mi ısı verilirken cihaza?

Hocam yüksek ihtimalle yan sanayi ekran taktılar ya da yanlış yapıştırıcı kullandılar. Gittiğiniz servise bunu bildirin ve ücretsiz değişim isteyin. Eğer kabul etmezlerse tüketici haklarına başvurun.

Yarın gidip aynı model ile yan yana çekilmiş fotoğrafları göstereceğim ve cihazın açıp adam gibi tamir edilmesini isteyeceğim.

Senin ekranı çıkarıp, komple çakma ekran takmışlar.

Keşke almadan önce telefonu kontrol etseydin. Eğer fiş kesmediyse (ki kesmez bu esnaflar) kanıtlamanız çok zor. Ama eğer bir kanıtlarsan, hem fiş kesmemek, vergi kaçırmaktan falan kamu davası açılır, o adam bin pişman olur.

Mahalle telefoncusuna yaptırdıysan yan sanayi takmıştır ve bu gibi durumlar normaldir. Onlarda ürünleri eminönü tahtakaleden toptan alıyorlar. Orijinal telefon parçaları pahalıdır ucuza yapan biri varsa emin olun yan sanayidir. Ve ürünlerin jelatinleri sökülürse iadede edilemez büyük ihtimal telefoncu pek bir şey yapmaz bu konuda. Telefonların orijinal servisleri varken kenar mahalle telefoncularına güvenmeyin.

Not: Telefoncular cam yapıştırırken farklı yapışkan kullanamazlar o camın yapışkanı fabrika çıkışlı ya cama montedir ya da özel press ve hava makinasıyla yapıştırılır ve tek tip bir yapışkandır. Tamamen camla ilgili olduğunu düşünüyorum problemin.

Senin ekranı çıkarıp, komple çakma ekran takmışlar.

Keşke almadan önce telefonu kontrol etseydin. Eğer fiş kesmediyse (ki kesmez bu esnaflar) kanıtlamanız çok zor. Ama eğer bir kanıtlarsan, hem fiş kesmemek, vergi kaçırmaktan falan kamu davası açılır, o adam bin pişman olur.
kredi kartı fişi var elimde ama işe yarar mı
Mahalle telefoncusuna yaptırdıysan yan sanayi takmıştır ve bu gibi durumlar normaldir. Onlarda ürünleri eminönü tahtakaleden toptan alıyorlar. Orijinal telefon parçaları pahalıdır ucuza yapan biri varsa emin olun yan sanayidir. Ve ürünlerin jelatinleri sökülürse iadede edilemez büyük ihtimal telefoncu pek bir şey yapmaz bu konuda. Telefonların orijinal servisleri varken kenar mahalle telefoncularına güvenmeyin.

Not: Telefoncular cam yapıştırırken farklı yapışkan kullanamazlar o camın yapışkanı fabrika çıkışlı ya cama montedir ya da özel press ve hava makinasıyla yapıştırılır ve tek tip bir yapışkandır. Tamamen camla ilgili olduğunu düşünüyorum problemin.
250 TL verdim ve ilk gelidğimde cihazın bi makinede olduğunu söylediler makine camı yapıştırıyormuş ekrana sıcaklık ile galiba 1 saat sonra gel dediler bana
Screenshot_20210120-231933_WhatsApp - Hızlı Resim farka bakabilirsiniz modeller aynı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı