Telefon Fiyatları

H

Hastai

Ziyaretçi
Telefon fiyatlarına şöyle bir göz atalım. Örneğin 2.500 civarında HTC (Bu bir örnektir) var. El kadar kutucuk. Bu fiyata ise gidip Gtx 765m'li bir MSI oyun serisinden dizüstü alabiliyorsunuz. HTC metal kasalı ise onun on katı metal dizüstünde var, HTC ekranı güzelse, dizüstünde daha büyük daha maliyetli ekran var. Pilse, ötekinde beteri var vs.
Gelelim 1.700 TL'lik Lumia 930'a. (Bu da örnektir) Bu fiyata Kill Zone ilaveli PS4 alabiliyorsunuz. O yeni nesil canavar aleti Lumia parasına almak...
O para ile bir dünya daha teknolojik cihaz alabiliyorsunuz.
Burada bir terslik var. Haddinden fazla pahalı bu telefonlar. Tamam küçük cihazdır, ince iştir, mühendisliktir vs. ama insaf. O kadar da olmaz.
Sonuç olarak yine söylüyorum bence bu telefonlar gereğinden fazla pahalı. Sizce?

Bence de. 3300 TL idi bir ara Vatan'da HTC ONE M8. Şimdi ben o telefon yerine PS4 + yanında bir sürü oyun, harika bir toplama sistem, harika bir oyun laptopu alabilirim.

Telefon fiyatlarına şöyle bir göz atalım. Örneğin 2.500 civarında HTC (Bu bir örnektir) var. El kadar kutucuk. Bu fiyata ise gidip Gtx 765m'li bir MSI oyun serisinden dizüstü alabiliyorsunuz. HTC metal kasalı ise onun on katı metal dizüstünde var, HTC ekranı güzelse, dizüstünde daha büyük daha maliyetli ekran var. Pilse, ötekinde beteri var vs.
Gelelim 1.700 TL'lik Lumia 930'a. (Bu da örnektir) Bu fiyata Kill Zone ilaveli PS4 alabiliyorsunuz. O yeni nesil canavar aleti Lumia parasına almak...
O para ile bir dünya daha teknolojik cihaz alabiliyorsunuz.
Burada bir terslik var. Haddinden fazla pahalı bu telefonlar. Tamam küçük cihazdır, ince iştir, mühendisliktir vs. ama insaf. O kadar da olmaz.
Sonuç olarak yine söylüyorum bence bu telefonlar gereğinden fazla pahalı. Sizce?
Aynen ama firmaların bir bildiği var bence. Cıkarırken bazı kısmları leptoplardan cok daha masraflı oluyordur belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam telefonlar sadece biz de pahalı. Ama kesinlikle ben de senin gibi düşünüyorum. Akıllı telefon almayı düşünmüyorum. Telefon dediğin, konuşmak içindir. Milletin yiyecek ekmeği yok, ellerinde s4, iphone, htc. Face hesabım yok. Twitter hesabım yok. İnstigram hesabım da yok. Akıllı telefonu ne yapayım ?
Gider mis gibi pc ye yatırırım.

Yok hocam. Hep derdim amiral telefon alayım diye... O sevdam bitti artık. Bu fiyatlara daha muhteşem cihazlar alınıyor.
Gider PS4 alırım. Şaka gibi.

Çok önemsenecek bir şey değil ama telefonların pahalı olmasında boyutları da etkili. Adamlar küçük bir boyuta performanslı cihazlar yapıyor. Ama bence bu etken bu fiyat farkını karşılamıyor.

Çok önemsenecek bir şey değil ama telefonların pahalı olmasında boyutları da etkili. Adamlar küçük bir boyuta performanslı cihazlar yapıyor. Ama bence bu etken bu fiyat farkını karşılamıyor.
Yaptıkları tek şey içindeki işlemciyi v.b şeyleri küçültmek ki günümüz teknolojisiyle pek pahalı olduğunu zannetmiyorum. Zaten bunu insanlar değil makinalar yapıyor. Bu arada 300. mesajım hayırlı olsun. :p

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı