Telefon Garanti Dışı Kalır Mı ?

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Benim arkadaşımın telefonunun menü tuşunda sıkıntı varmış. Servise vermeden önce root kaldırayım demiş. Root kaldırınca, telefon açılırken Samsung yazısında kalıyormuş. O da Türkiye sürümünün roomunu atmış. Room olmamış, o da başka ülkeninkini atmış. Şuan sorunu çözmüş ama garantiye verecek, bana sordu garanti devre dışı kaldı mı diye.

Garanti devre dışı kalmış mıdır ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Room oda demek. Telefona Room atılmaz. ROM deniyor. Farklı ülke ROM'undan garanti dışı kalacağını sanmıyorum.

Cihazı açtıklarında anlarlar. Özellikle samsung gibi bir firma bir hata bulsakta para ile yapsak mantığı olduğu için anlarlar.

Root cihaza donanımsal değişiklik yapmaz. Cihazı açtıklarında derken içini açtıklarında mı?

Hayır, normal olarak açtıklarında cihaza uygulanan root işlemini anlarlar. Bildiğiniz gibi başka bir ROM yüklemek root yapılmadan olmuyor, bu durumda cihaz garanti dışı kalır ve ücret talep ederler. Yada yapmazlar.

Hayır, normal olarak açtıklarında cihaza uygulanan root işlemini anlarlar. Bildiğiniz gibi başka bir ROM yüklemek root yapılmadan olmuyor, bu durumda cihaz garanti dışı kalır ve ücret talep ederler. Yada yapmazlar.
Arkadaşlar öncelikle telefon bana ait. Telefonumun modeli SM-G710 (grand2). Telefonumun home tuşunda sorun var ve servise vermek istiyorum, ancak root u tekrar rom kurarak kaldırabilceğimi öğrendim ve kies programı ile rom kurmaya çalıştığımda rom iniyor ama yükleme işlemi başlamıyordu. Root dan kaynaklanan bir sorun olduğunu öğrendim ve root u kaldırma uygulamaları ile kaldırdım, telefon kapandı ancak açılırken samsung yazısında kaldı. Daha sonra root kalktığı için kies uyarı vermeden rom u yükler düşüncesi ile kies i tekrar denedim ancak yine olmadı. Araştırmalarımda rom yüklemenin 2. bir yolu Odin programıymış. İnternetten telefonun modeline uygun Türkiye rom u indirdim ve odin ile kurulum yapma aşamasına geldim ancak odin hata verdi ve kurulum gerçekleşmedi. İnternetten bununla ilgili birtakım araştırmalar yaptım ve rom un telefondaki Anabant sürümü ile aynı sürüm olması gerektiğini öğrendim. Burda saçma birşey vardı çünkü benim telefonum ile Türkiye romunun Anabant sürümü aynı değil. Bende başka ülkenin aynı anabant sürümüne sahip olan rom u indirdim ve odin ile kurulumu yaptım, işlem gerçekleşti ve telefonum açıldı. Şimdi farklı bir ülkenin rom u yüklü ve garantiye vermek istiyorum. Burda farklı rom yüklemek root yapılmadan olmuyor demişsiniz cihaza defalarca türkiye romunu yüklemekten cihaz ara sıra yine açılmamazlık yaptı ve başarılı olduğum rom kullanarak tekrar cihazı sıfırlıyordum. Rom, root olayını kaldırıyorsa ben nasıl farklı bir rom u root olmadan kurabildim? Root un serviste anlaşılabilceğini sanmıyorum sadece sorum, cihazda farklı bir ülkenin rom u kurulu ise garanti dışı kalır mı? Bu arada ilgilenen ve mesaj atan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Root garantiyi etkilemiyor diye biliyorum. Garantiye gönder en kötü fiyat çıkarırlar. İster yaptırırsın ister yaptırmazsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı