Telefon hoparlöründen fan sesi gelmesi

Stoch

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Tesadüfen ortam sessizken yattıgım yerden bir şeyler izlemek için telefonu yüzüme yaklaştırdıgımda hafif bir ses duydum telefonun gövdesini kulagıma dayadım önce. Herhangi bir şey yok. Daha sonra hoparlor çıkışına dogru kulağımı goturdum ve herhangi bir ses veya goruntu acık olmadıgı halde fan sesi gibi tıslama ses gelmeye başladı. Ses i duydukdan sonra ekranı kapatıp denemeler yaptım. Çok ilginçdirki ekranı kapattıkdan 3,5 saniye sonra falan gidiyor ses. Ama ekranı açtıgım andan itibaren ses başlıyor.(herhangi bir şey açmaya gerek kalmadan)böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş var mı? Ya da bu bir sorundan ziyade havalandırma ile ilgili bir şey olabilir mi? Öyle olsa bile neden sadece hoparlor kısmından gelsinki? Gövdeyi dinlediğimde aynı sesi duymalıyım diye düşünüyorum. Evet kimseyi huylandırmak istemem ama cihazlardaki kronik bir hata olabilir gibi geliyor bana. Telefon hoparlör kısmına kulağınızı dayayıp dikkat ettiğinizde sesi duyacaksınız. Umarım sizde böyle bir problem yokdur. Varsada önlem almak gerekirmi garanti bitmeden.
(Telefonum GM9 Pro, annemde ki GM8 ve babamda ki Lenovo p2'den de aynı ses geliyor)

Ben hapörlörle alakalı olabilir diyecektim fakat telefonu tümden kapatıp ses var mı diye bakabilir misiniz çünkü ses kapalı iken hoparlör çalışmadığı için ses gelmez gibi ama tüm cihazlarda oluyor diyorsunuz acaba sizmi yanlış duyuyorsunuz.
Hayır telefon kapalıyken ses gelmiyor. telefonu açtıktan hemen sonra ses başlıyor
Acaba işlemcinin sesi olabilir mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı