Telefon internetinin Ping'ini düşürebilir miyim?

RTX3080TiSuper

Hectopat
Evdekiler ev internetini kullandığı için doğal olarak oyunlarda ping çıkıyor. Bundan dolayı bende telefon internetimi bağlıyorum ama ping sorunu var. Mesela LoL'de ev interneti kullanılmadığı zaman euw server'ında 59 ms alıyorken telefon interneti ile 85-95 ms alıyorum ikisi de Türk Telekom. Bir şekilde bunu düşürme ihtimalim var mıdır? 60-70 ms olsa bile yeter. Programla, DNS ile, veya Türk Telekom'u arayarak gerekirse biraz daha fazla fatura ödeyerek bir şey yapılabilir mi bu duruma?

Bu arada PC'ye USB ile bağlıyorum interneti.

Çok etkin ve kendimin bulduğu bir yöntemi deneyebilirsiniz: Mobil veri ayarlarından telefonun markasına göre LTE veya 4.5 G ayarını kapatıp otomatik olarak sadece 3G altyapıya bağlanmasını sağlarsanız pingin kayda değer şekilde azaldığını göreceksiniz. 4.5G altyapısı aşırı dengesiz olduğundan fazla ping yaratıyor.

Çok etkin ve kendimin bulduğu bir yöntemi deneyebilirsiniz: Mobil veri ayarlarından telefonun markasına göre LTE veya 4.5 G ayarını kapatıp otomatik olarak sadece 3G altyapıya bağlanmasını sağlarsanız pingin kayda değer şekilde azaldığını göreceksiniz. 4.5G altyapısı aşırı dengesiz olduğundan fazla ping yaratıyor.
Deneyeceğim.
Telefon iyi çekiyor mu ya da kaç çubuk çekiyor :D
4 falan.

Aynen bunu deneyin eğer olmazsa, ağ ayarlarından 4.5G verin. Telefonu kapatıp açın.
Bende laptopa bağlıyorum fakat ben kablosuz bağlıyorum. Telefonun SIM kartı Türk Telekom. Ve ping: 60
NOT: Son çare olarak bence hatınızı değiştirebilirsiniz.

Screenshot_20210218_203555_com.tmob.AveaOIM.jpg

Buradan 3G ayarını seçip ve telefonun ayarlarından mı 3G seçmem gerekiyor?
Screenshot_20210218_212714_com.tmob.AveaOIM.jpg

Buna tamam desem bir şey olmaz dimi :D
@ItsAllGoodman

4.5G servisini kapadıktan sonra tekrar açabiliyor muyum? 4.5G'yi kapamadan 3G açılmıyor da.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı