Telefon ısınma sorunu

tascibrahim

Hectopat
Daha fazla  
Geçen hafta Samsung A51 marka cep telefonu almıştım. Telefonu yoracak şekilde kullanmıyorum. Telefonumda yalnızca sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum. ( Instagram, WhatsApp vb.) telefonda oyun oynayan birisi değilim. Telefonumun kamera çevresinde hafiften ısınma oluyor. Bu ısınma normal midir? Batarya ve CPU sıcaklığını nasıl öğrenebilirim? Evin sıcaklığı telefonu etkiler mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evin sıcaklığı çok fazla etkilemez hocam ama ısınma konusunda şunu söyleyebilirim. Benim telefonum Xiaomi Mi 8 ve telefonu yormasam bile benim de telefonum da ısınma oluyor. Özellikle video veya fotoğraf çekiyorsam hem şarjım hızlı bitiyor hem de telefon çok ısınıyor ki PUBG falan oynarken ayrı bir güzel ısınıyor. Yani o kadar ısınması gayet normal korkulacak bir şey yok aşırı derece de elini yakacak kadar ısınmadığı sürece herhangi bir sorun olmaz.

Bu sıcak havalarda ısınması normal.
Şarj olurken telefonu kullanmamaya çalışın. Eğer kullanırsanız normalden daha hızlı ısınacaktır.
Telefonu yastığın altında veya havadar bir yerde şarj etmeyin.

CPU-Z kullanabilirsiniz.

İkinize de cevaplarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Belki benim kendi kuruntumdur. CPU sıcaklığı ve batarya sıcaklığının ideal değerleri nelerdir? Hangi sıcaklık değerinden sonra tehlikeli hal almaya başlar?
Dediğim gibi telefonu daha yeni aldım. Böyle bir ısınma görünce içime şüphe düştü.

CPU-Z uygulamasını kullandığımda sadece batarya sıcaklığını görebiliyorum. 33 ve 38 derece arasında dolaşıyor genelde. Forumdaki ve diğer sitelerde yapılan yorumlara göz gezdirdim. Yorumlarda kimi arkadaş 80 derece sıcaklık için çok yüksek derken kimisi de normal olduğunu söylüyor. Kafam karışmış vaziyette.

Geçen hafta Samsung A51 marka cep telefonu almıştım. Telefonu yoracak şekilde kullanmıyorum. Telefonumda yalnızca sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum. ( Instagram, WhatsApp vb.) telefonda oyun oynayan birisi değilim. Telefonumun kamera çevresinde hafiften ısınma oluyor. Bu ısınma normal midir? Batarya ve CPU sıcaklığını nasıl öğrenebilirim? Evin sıcaklığı telefonu etkiler mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kardeşim eğer fazla ısınma gözlüyorsan;
1. telefonuna virüs girmiş olabilir.
2. PUBG oynarken ısınıyorsa sen neden bu konuyu açtın? Bu soru yalnız cevap değil PUBG oynuyorsan ısınır

Kardeşim telefonu alalı 1 hafta bile olmadı. PUBG oynamıyorum. Oyun oynamam telefonlarda. Dediğim gibi sadece sosyal medya uygulamaları (WhatsApp, Instagram vb.) kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı