Telefon kablosunu direkt modeme bağlamak

Furkan202

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim internet hızım çok düşük. TTNET geldi ve kutuda problem olmadığını söylediÇ problem iç hatta imiş iki seçenek var ya iç hattı düzelttirmek. Uzun iş olduğu için modemden direkt telefon kablosu ile kutuya bağlamayı düşünüyorum internet hızı yükselir mi? CAT6 kablo var. Hangisi kullanılmalı?

2 gün önce benzer bir problemim vardı ve sana nasıl bunu çözdüğümü açıklayayım. Öncelikle oturduğun bina eskiyse kabloların iletkenliği azalmış olabilir bu yüzden ben binanın girişindeki hatta yeni bir telefon kablosuyla hat çektim. Eski hattı yani prizden gelen kablodan artık kullanmıyorum. Kabloyu tamamen değiştirdikten sonra 4-5 Mbps download hızı birden 12-13 Mbps'lere kadar çıktı. Yani anlayacağın hatlarda problemler oluyor bu yüzden telefon hattını değiştirmeniz gerekli. Gelen kablo hattan direk modeme olmalı arada asla başka bir kablo ile ek yapmayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı