Telefon kulaklığını PC'de kullanamyıorum

yeG

Hectopat
Bilgisayarımı 7 ay önce topladım. Bu zamana kadar USB'li kulaklık kullandım ve bir sıkıntı olmadı bugün jacklı telefon kulaklığımı önce kasadaki girişe taktım ses gelmedi sonra anakarttaki jack girişine taktım yine ses gelmedi. Kulaklıkta bir sorun yok diğer bilgisayarımda kullanabiliyorum ama bu bilgisayarımda kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Monitörünüzde jack girişi varsa onu deneyebilir misiniz? Ben de USB kulaklık kullandıktan sonra nedenini bilmediğim bir şekilde kasamda çalışmaz oldu ama monitörümden ses alıyorum.

Monitörünüzde jack girişi varsa onu deneyebilir misiniz? Ben de USB kulaklık kullandıktan sonra nedenini bilmediğim bir şekilde kasamda çalışmaz oldu ama monitörümden ses alıyorum.

Kulaklığı monitöre takıp alttan ses aygıtını o şekilde seçince ses geliyor. Anlamış değilim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (174).png
    Ekran Görüntüsü (174).png
    114,1 KB · Görüntüleme: 30
Bilgisayara takınca çıkış aygıtını kulaklığın olarak seçersen ses çıkar. Çıkış aygıtını secmediğin için ses çıkmıyordur.

Bilgisayara takınca çıkış aygıtını kulaklığın olarak seçersen ses çıkar. Çıkış aygıtını secmediğin için ses çıkmıyordur.

Arkadaş monitörü dene deyince onu seçtim öncesinde kulaklığı seçiyordum.
Çözümü buldum Realtek driverine girip yeşil ile işaretlediğim menüye girin ve sonrasında mavi ile işaretlediğim ayarı "açık" yapın. Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (176)_LI.jpg
    Ekran Görüntüsü (176)_LI.jpg
    162,4 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı