Telefon kutusundan eve CAT6 kablo çekmek

Selamünaleyküm modemim giriş katta 5 kat üste internet çekmek istiyorum wireles-n mini rotuer aldım fakat internet bağlantısı sorunu yaşıyorum. 30 metre CAT6 kablosu aldım işimi görür mü ve modemin neresine takacağım CAT6'yı bir de roturen LAN amı takacağım yoksa WAN amı yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum.

Geçen gün TTNET ekipleri internet arızası için geldi. Gelen ekipte bir de mühendis vardı. O an yapılacak işi yokmuş ve ekip de de bir kişi eksik olduğu için hadi bu günlük ekibe ben gideyim demiş. Sağ olsun sorunu hızlıca çözdü. Ayrıca sistemi üzerinden bana da bağlantımı ve hızımı gösterdi. Testleri beraber yaptık. Hızım 24 Mbps olması gerekiyor idi ancak bana bir bacak eksik hız geliyordu. Bağlantı kalitemin düşük olduğunu söyledi. Sistemin çok iyi, hızın iyi ancak kablo hiç yakışmamış dedi. Telefon kablosu kaliteni düşürüyor dedi. Gerçekten de testler sonunda adama hak verdim. Şimdi hızı 35 Mbps'ye çıkardım ve kabloyu CAT6 ile değiştiriyorum. Yakın zamanda hızlar artacaktır, hem yarına hazırlıklı olmuş oluyorum, hem de o bir bacak eksik bağlantı gücüne kavuşuyorum. Tavsiyem minimum CAT5. arada sadece normal kalitede 20-30 TL oynar. Yüksek kalitede 300-400 TL'den aşağı kalmaz.

Nexans Cat 6 Network Kablosu %100 Bakır kablo kullanmaya karar verdim ve sparişi verdim. 20 metresi 50TL.

Merhaba. Bahsi geçen kabloyu binanın telefon kutusundan direk modememi cekiceksiniz?

Geri
Yukarı