Telefon kutusundan gelen kabloyu direkt modeme bağlamak hız kaybına sebep olur mu?

Makaleler
3
Yaklaşık 10 gün önce köye internet bağlattım. Geçen cumartesi TT ekipleri gelip telefon direğindeki kutudan evime gerekli kabloyu çektiler. Bundan birkaç saat sonra TurkNet'ten arandım ve aktivasyonun il merkezine uzak bir yerde olmamdan ötürü cuma günü gerçekleştirileceğini öğrendim. Ben de sıkıntıdan patlamak üzere olduğumdan dolayı interneti kendim aktif etmeye çalıştım ve başardım. Bir ADSL kablosunun arkasını kesip mavi ve beyaz kabloları birbirine bağladıktan sonra modeme taktım. TurkNet'in altyapı sorgulama sayfasında 75 Mbps alabileceğim, modem arayüzünde 55 Mbps alabileceğim yazıyor fakat yaptığım hız testlerinde ve oyun indirmelerinde 25 Mbps'den öte geçemedim. Garip bir şekilde modem arayüzünde şu anki hızımın 54 Mbps olduğu yazıyor fakat hızın bununla alakası yok. Acaba benim telefon kablosunu direkt bağlamamdan ötürü bir hız kaybı mı oluşuyor? Hat değerlerim aşağıdaki gibi.

1627506189945.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerleri güzel. Hat ıslahı yapılıp, aktivasyon sonrası hız profili tanımlanacak.
Arada ek/eleman olmaması hız ve bağlantı kalitesi açısından daha iyi olur.
Dün açtığım destek kaydına istinaden bugün ıslah çalışması yapılacağını belirttiler. Şu an çalışıyorlar, görebiliyorum.

DSLAM kilidi ile Telekom bakıyor. OIM üzerinden isteğinizi belirtin, gerekli form doldurulup Telekom'a gönderiliyor ve kilitten kurtulmuş oluyorsunuz.
Hazır işe girişmişken Fast Path mod kullanmak istediğinizi de belirtin :)
Nereden iletişime geçeceğimi ve yazmam gerektiğini söyleyebilir misiniz? Yardımınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı