Telefon önerisi 13.000TL

Bütçe
13.000
İkinci el garantisi bitmiş 11ler 12-13k civarında anca bulunabiliyor, hangi 12 Pro'dan bahsediyorsunuz arkadaşlar biraz gerçekçi olalım. iPhone 11 alınacak bir telefon değildir eğer özellikle iOS fanı değil iseniz, 11'in üzerine de bütçe yetmiyor zaten. Android kısmından devam edilecekse de alınacak en iyi cihazlar 2. el S21 ve muadilleridir.
12 pro olayını ben söyledim ama yurt dışı olayını atladım. 12 pro 13.000 e alınır ama yurt dışı kayıtsız olur o yüzden alınmaz diye düzelttim zaten.

Senin yaptığında haterlıktır. Saçma öneriler yapıyorsun.
hater filan değilim düne kadar xs max kullanıyordum. takasa verdim nakit ekleyip mi 11 ultra aldım. resmen eşekten indim uçağa bindim şuan.

13.000 lira 3 sene önce çıkmış düz modele yani düz iphone 11 e yani ekran ve kamera konusunda eksiklikleri olan bir cihaza verilmez. Verilecekse prosu alınmalı diyorum. Hem ekranı daha iyi hem kamerası.

önceden çalıştığım iş yerinde adamın biri 18.000 e sıfır ayarında iphone 11 almıştı. Bende de o ara LG G8s vardı. Youtube dan 4k bir video açıp izledik ve 5000 liralık lg marka cihazım 18.000 liralık iphone 11 i ezdi geçti.

O yüzden şimdi kalkıp 13.000 lira dandirik bir ekranı olan cihaza verilmez diyorum. Bu haterlık değil. Bu işleri denemiş görmüş biri olarak tavsiyemdir.

Xs Max ı da sorunlu olduğu için sattım yoksa onunla da devam edebilirdim. Ekranı ve kamerası iyi bir cihazdı. En azından X serisinin en iyisiydi.

Kardeşim bana 11 demeyin. Çok ısınıyor bloğu kötü ve yakında desteği kesilecek, acayip pahalı değmez be abi.

Kardeşim bana 11 demeyin. Çok ısınıyor bloğu kötü ve yakında desteği kesilecek, acayip pahalı değmez be abi.

11 sıfır olarak alınamayacak bir cihaz ve desteğinin kesileceği felan yok? Nereden çıkardınız bunu ? Daha iPhone 8 serisinin desteği yeni kesildi. iOS 17'yi sadece 8, 8+ ve X almayacak.

cihaz ile beraber max 15k ya çıkabilirim ikinci elde
•Samsung S22 (bütçeyi ufak aşabilir)
•iPhone 12
•Samsung S21 FE
•iPhone 12 mini
•iPhone 11 Pro Max-Pro

11 sıfır olarak alınamayacak bir cihaz ve desteğinin kesileceği felan yok? Nereden çıkardınız bunu ? Daha iPhone 8 serisinin desteği yeni kesildi. iOS 17'yi sadece 8, 8+ ve X almayacak.

•Samsung S22 (bütçeyi ufak aşabilir)
•iPhone 12
•Samsung S21 FE
•iPhone 12 mini
•iPhone 11 Pro Max-Pro
Maksimum 2 senelik ömrü kaldı yani. 2 sene sonra ios güncellemesi almayacak cihaza niye 13k verilsin ?

Maksimum 2 senelik ömrü kaldı yani. 2 sene sonra ios güncellemesi almayacak cihaza niye 13k verilsin ?
3 tane ana güncelleme daha alacak hocam 11 serisi. 2023 ana güncellemesi, 2024 ve 2025 güncellemelerini de alacak. Son güncellemesi 2025 eylül ayı gibi gelir muhtemelen. Kaldı ki son güncellemeden sonra telefonlar ölmüyor. Telefon 2026 yılında gelecek olan güncellemeyi almayacak yani 4 sene boyunca zaten hiçbir şeyden geri kalmamış olacak.

Yine de iPhone 11 tavsiye etmiyorum kesinlikle berbat bir cihaz o fiyat bandı için. HD+ çözünürlükte 60Hz IPS bir ekran o fiyattaki bir cihaz için çok komik özellikler. Özellikle iOS fanı değilseniz kesinlikle alınmasını tavsiye etmem.

valla hocam bendede xs max vardı. oda daha en az 1 sene güncelleme alacaktı yani 2023 ve 2024 güncellemeleri ama cihaz artık oyun oynarken tırtlıyordu. gittim 120hz ekranlı canavar gibi bir cihaz aldım. artık sarmıyordu zira. e ip11 ile de xs max arasında performans anlamında dağlar fark olacağını sanmıyorum.

ip11 belki genshin gibi oyunlarda biraz daha iyi performans gösterebilir ama dediğin gibi hd+ ve lcd ekranı tamamen leş ve ötesi. o cihaza o para asla verilmez.

Evet hocam, bütün herkeste nedense böyle bir algı var sanki telefonun güncelleme desteği bittikten sonra sanki kullanılamaz hale geliyor, kaldı ki uzun bir süre güvenlik güncellemesi almayada devam ediyor yani.
güncelleme desteği almayan cihazların ikinci el değeri de düşer. ayrıca yeni nesil oyunlarda tırtlıyorlar. sadece sosyal medya uygulamalarını kullanmak için de gidip 13.000 liraya ios cihaz mı alınır :)

gidip ip6s alın aynı işlevi oda görür o zaman :)

Yeni konular

Geri
Yukarı