Telefon önerisi 13.000TL

Bütçe
13.000
S21 öneririm, S21 FE de olur. Diğerler seçenekleri önermiyorum, Türkiye cihazları arasında bu bütçede aklıma fazla model de gelmedi.

Aklım S21FE de kaldı ama 11 alırsam da daha az değer kaybedecek çok arada kaldım :/ atıyorum iPhone 11 şu an 13.000TL 2 yıl sonra 12.000TL oldu S21FE şu an 13.000TL 2 yıl sonra 11.000 TL oldu 1.000 TL çok önemli bir sayı değil ama işte 2 yıl sonrayı kestiremiyorum tam tersi de olabilir.
s21 fe 2 yıl içinde en az 3000 lira değer kaybeder.

Samsung amiral gemileri artık 6 ayda 1 yerine yılda 1 kez çıktığı ve 2 değil 4 sene ana, 5 sene güvenlik güncellemesi aldığı için değerleri o kadar kolay düşmez. Tabii iPhone her zaman 2. elde daha pahalıdır ama düşüneceğin şey 2-3-5 sene sonra onu satacak olmak değil, 2-3-5 sene o telefonu kullanacak olman olsun.
Tabi öyle de ben 2 sene sonra satacağım için öyle düşünüyorum benim için hangisi oldugu fsrketmez
s21 fe 2 yıl içinde en az 3000 lira değer kaybeder.
xsmax vea 11 ne kadar kaybeder

Note 20 veya Note 20 Ultra bakın derim, bu saydıklarım yanında listelediğiniz cihazların esamesi okunmaz.
Exynos 990 harici mükemmel bir telefon bana göre ancak alacak arkadaş 2 sene sonra satmayı düşünüyor, bu telefon Android 13 sonrası hiçbir güncellemeyi almayacağı için 2. el fiyatları dibe vurur muhtemelen.

2
Tabi öyle de ben 2 sene sonra satacağım için öyle düşünüyorum benim için hangisi oldugu fsrketmez

xsmax vea 11 ne kadar kaybeder
2 yıl sonra X serisi ve XS serisi komple güncelleme desteğini kaybedeceği için onlarda değer kaybedecek illa ki. Net bir rakam veremem ama söz konusu cihaz iphone olduğu için android bir cihaz kadar değer kaybetmez. Ölüsü bile para eder.

2

2 yıl sonra X serisi ve XS serisi komple güncelleme desteğini kaybedeceği için onlarda değer kaybedecek illa ki. Net bir rakam veremem ama söz konusu cihaz iphone olduğu için android bir cihaz kadar değer kaybetmez. Ölüsü bile para eder.
Ben XS Max ' ımı takasa verip üstüne 4000 lira koydum. Gittim Mi 11 Ultra aldım. Yani 13.000 e aldım. İkinci eli düşse de sorun değil. Eşekten indim ata bindim :)

Merhaba arkadaşlar, ortalam 13.000TL bütçem var şu anda iPhone X kullanıyorum satıp para ekleyeceğim. iOS Android fark etmez 13.000 TL bandında kamersı güzel olan sosyal medya da sıkıntı çıkarmayacak telefon lazım. Telefon üzerinde oyun vs. Oynamıyorum. Aklımda şu cihazlar var yorumlarınıza ve önerilerinize açığım.
1- iPhone XS Max.
2- iPhone 11
3- Samsung S21.
4- Samsung S21FE.
Başka cihaz önerilerine de açığım.
(2. El alacağım)

iPhone 11 hocam (ekran olarak XS Max'den kötü ama en azındna daha güncel bir telefon.)

Yeni konular

Geri
Yukarı