Telefon önerisi

Yanlış bilgi
Evet yanlış. Yukarıda da hangi konularda üstün olduğunu belirttim. Ekran konusunda ne kadar iyi olsa da A52 modeli de AMOLED ekran ve beklentiyi fazlasıyla karşılar.

Kamera, yazılım, RAM, batarya olarak da A52 daha iyi. Bahsettiğin kriterler bu şeylerden daha önemli değil. Burada üstün olması gereken bir model varsa o da net şekilde A52 modelidir.

Kimse Mi 11 Lite modelinin ekranı daha iyi A52 modelinden vazgeçmez. A52 IPS ekran olsaydı kullanıcılar ekranı dikkate alırdı.
Ben katılmıyorum. Sana göre yanlışsa bana göre doğrudur. Samsung sahtekarlığı bu telefonda da mevcut. Kamerasında OIS var diye pazarlanıyor fakat Mi 11 Lite'ın EIS'ine göre daha kötü çalışıyor. 25w var ama kutudan 15w çıkıyor. Evet yazılımı MIUI'a göre biraz daha stabil ona katılıyorum, bataryası da telefonun kalın olmasından dolayı daha kalın. Kamerasında dediğim gibi OIS çakallığı ve bana göre renkleri aşırı patlatıp pastelleştirmesini beğenmiyorum. RAM konusunda da 6/8GB bana göre günlük kullanımda fark yaratmaz. 732G farkı da mevcut ama o da dediğim gibi 720/732 fark yaratmıyor günlük kullanımda.

Samsung sahtekarlığı bu telefonda da mevcut. Kamerasında OIS var diye pazarlanıyor fakat Mi 11 Lite'ın EIS'ine göre daha kötü çalışıyor.
OIS hiçbir şekilde EIS'ten kötü çalışmıyor. Israrla yanlış bilgide ısrar etme. Bilmediğin şeyler hakkında da konuşma.

Sana göre yanlışsa bana göre doğrudur.
Senin yorumlarının bir önemi yok, anca kendini kandırırsın. Gerçekler senin kişisel yorumlarına göre şekillenmiyor.

OIS hiçbir şekilde EIS'ten kötü çalışmıyor. Israrla yanlış bilgide ısrar etme. Bilmediğin şeyler hakkında da konuşma.

Senin yorumlarının bir önemi yok, anca kendini kandırırsın. Gerçekler senin kişisel yorumlarına göre şekillenmiyor.
Benim yorumlarımın bir öneminin olmamasını sen mi karar veriyorsun? Sen kimsin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben OIS, EIS'ten daha iyidir demedim. A52'deki OIS'in yukarıda nasıl çalıştığını herkes görebilir. Video karşılaştırılması mevcut. Mi 11 Lite'ın EIS ile nasıl çalıştığı da bariz ortadadır.

Benim yorumlarımın bir öneminin olmamasını sen mi karar veriyorsun? Sen kimsin?
Evet ben karar veriyorum. Kişisel bir şekilde taraflı yorum yaparsan müdahale ederiz doğal olarak. Gerçekler senin kişisel yorumlarına göre şekillenmiyor, değişmiyor.

Ben OIS, EIS'ten daha iyidir demedim.
Kamerasında OIS var diye pazarlanıyor fakat Mi 11 Lite'ın EIS'ine göre daha kötü çalışıyor.
Bunu diyen sensin bu açıkça EIS, OIS'ten daha iyi demek ve direkt yanlış bilgi. Ortada iddaa ettiğin gibi Samsung'un bir sahtekarlığı yok ve OIS görevini yerine getiriyor. Attığın videoda da video 4K 30 FPS modunda çekiliyor ve 4K 30 FPS modunda A52 OIS çalıştırmıyor. 4K modunda OIS A52 modelinde devre dışı. 1080P modunda OIS A52 modelinde devreye giriyor. Ayrıca OIS sadece titremeleri engelleyen bir aparat değil. Fotoğraf kalitesini de doğrudan etkiler, kameranın daha fazla ışık almasını sağlar ve düşük ışık performansına da katkı eder.

Son düzenleme:
Evet ben karar veriyorum. Kişisel bir şekilde taraflı yorum yaparsan müdahale ederiz doğal olarak. Gerçekler senin kişisel yorumlarına göre şekillenmiyor, değişmiyor.

Bunu diyen sensin bu açıkça EIS, OIS'ten daha iyi demek ve direkt yanlış bilgi. Ortada iddaa ettiğin gibi Samsung'un bir sahtekarlığı yok ve OIS görevini yerine getiriyor. Attığın videoda da video 4K 30 FPS modunda çekiliyor ve 4K 30 FPS modunda A52 OIS çalıştırmıyor. 4K modunda OIS A52 modelinde devre dışı. 1080P modunda OIS A52 modelinde devreye giriyor. Ayrıca OIS sadece titremeleri engelleyen bir aparat değil. Fotoğraf kalitesini de doğrudan etkiler, kameranın daha fazla ışık almasını sağlar ve düşük ışık performansına da katkı eder.
Bak kendin de söylemişsin. 4K da OIS çalışmıyor. Ne anlamı kaldı? OIS donanımsal değil mi? Neden Samsung böyle bir durum oluşturmuş? Bu telefonu alacak kişi OIS var diye alıyor ama 4K'da yok? Tamam haklısın, OIS sadece titremeleri engellemez, ama ana görevi budur. Benim Mi 11 Lite'ın kamerası daha iyidir gibi bir cümlem de yok.

Ben kafama göre kişisel taraflı demedim bunu, hemen atladın yok Samsung öyle değil böyle, bilmediğin şeylere müdahale edemezsin, al sana gerçek, buyur:

1080p 30 fps modunda Mi 11 Lite A72 (A52 ile aynı OIS muhtemelen) karşılaştırma videosu (Dakika 7:14):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu video Samsung'un A serisinde kullandığı OIS'in ne kadar vasat olduğunu yeterince kanıtlıyor. Hadi diyelim bütçeden dolayı düzgün bir OIS yapamadın, yanına niye EIS desteği koymuyorsun?

4K da OIS çalışmıyor. Ne anlamı kaldı? OIS donanımsal değil mi? Neden Samsung böyle bir durum oluşturmuş? Bu telefonu alacak kişi OIS var diye alıyor ama 4K'da yok?
Bu telefonlar amiral gemisi cihaz değil, kameraları da ona göre yapılıyor. Haliyle 4K çekimleri de üst seviye cihazlar gibi değil. Bu sadece bu modele özgü bir durumda değil pek çok telefonda 4K da OIS çalışmıyor.

Ben kafama göre kişisel taraflı demedim bunu, hemen atladın yok Samsung öyle değil böyle, bilmediğin şeylere müdahale edemezsin, al sana gerçek, buyur:
Burada bilmeyen biri varsa o da sensin. A52 modelinin 4K da OIS desteklemediğini bile bilmiyorsun. Onu da yine ben dedim. Git sen öğren önce.

1080p 30 FPS modunda Mi 11 Lite A72 (A52 ile aynı OIS muhtemelen) karşılaştırma videosu (Dakika 7:14)
7.28'den itibaren olan videoda A72 modelinde OIS kapalı.
OIS de bir sorunu yok 6.24'den bak, sonra OIS kapalı olan bölüm var.
Bu video Samsung'un A serisinde kullandığı OIS'in ne kadar vasat olduğunu yeterince kanıtlıyor. Hadi diyelim bütçeden dolayı düzgün bir OIS yapamadın, yanına niye EIS desteği koymuyorsun?
A52 modelinde EIS desteği mevcut. EIS özelliği 4K da yok bu eksisi var, eleştirilebilir bir durum bu.

Mi 11 Lite, A52 modeline göre bence de daha üstün. Sadece OIS var A52'de.

Mi 11 Lite, A52 modeline göre bence de daha üstün. Sadece OIS var A52'de.

Yazılım, ekran teknolojisi ve kamera olarak daha iyi bir cihaz A52.
(Super AMOLED > AMOLED.)

Mi 11 Lite hızlı şarj ve ergonomi alanında üstün sadece.

Mi 11 Lite modelinin ekranı daha güzel ve tasarımı bana göre çok daha iyi, ama bunlar kişiden kişiye değişebileceği için cihazları karşılaştırırken hesaba katmak mantıklı değil.

Yazılım, ekran teknolojisi ve kamera olarak daha iyi bir cihaz A52.
(Super AMOLED > AMOLED.)

Mi 11 Lite hızlı şarj ve ergonomi alanında üstün sadece.

Mi 11 Lite modelinin ekranı daha güzel ve tasarımı bana göre çok daha iyi, ama bunlar kişiden kişiye değişebileceği için cihazları karşılaştırırken hesaba katmak mantıklı değil.
A52 Netflix'de HDR bile açamıyor.

A52 Netflix'de HDR bile açamıyor.

Bakın son yazdığımı dikkatli okuyun.

Mesela HDR açıp açmaması benim umurumda olmadığı için benim için bir eksi değil, ama sizin için bir eksi.

Bunların önemi kişiden kişiye değişeceği için direkt karşılaştırmaya katamayız, biri için ekran özellikleri önemsizse diğeri için çok önemli olabilir.
@Phoenix055

Geri
Yukarı