Telefon parçaları nasıl öğrenilebilir?

Drewski

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, telefonda bulunan teknik parçalar hakkında detaylı bilgi edinmem gerekiyor,
Ram, İşlemci, Kamera, gibi parçaların telefonda ne işe yaradığını ve ne kadar güçlü olduğunu öğreten bir kaynak istiyorum (Epey gibi karşılaştırma siteleri atmayın !)

Son düzenleme:
Merhaba, çok yakın zamanda bir işe başvuru yapacağım ancak telefonların içerisinde bulunan parçaları pek bilmiyorum (Ram, işlemci, gibi parçaları temel olarak biliyorum), bu parçalar hakkında detaylı bilgi edine bileceğim bir kaynak var mı ?
Not: Mesela telefonları karşılaştırırken x adlı telefonun işlemcisi y adlı telefondan daha iyi veya oyun için x adlı işlemci iyi olur kamera için x adlı parça gibisinden bilmek istiyorum
Biraz basit bir cevap olacak ama bunun için Epey sitesinden karşılaştırma yapabilirsiniz.
(Bu şekilde çoğu telefonun özelliklerini ezberledim, iyi telefon ile kötü telefonu en ince ayrıntısına kadar ayırt edebiliyorum)

Biraz basit bir cevap olacak ama bunun için Epey sitesinden karşılaştırma yapabilirsiniz.
(Bu şekilde çoğu telefonun özelliklerini ezberledim, iyi telefon ile kötü telefonu en ince ayrıntısına kadar ayırt edebiliyorum.)
Sanırmı doğru okumadınız, iş görüşmesinde x adlı parça ne işe yarıyor veya o parça hakkında bir soru sorduğunda, "Bir saniye bekleyin Epey sitesine girip bakayım" diyemeyeceğim.

Bu siteyi öneririm.
Hocam bilgilenmek istiyorum, internet sitesinden girip karşılaştırmak istemiyorum

Merhaba, çok yakın zamanda bir işe başvuru yapacağım ancak telefonların içerisinde bulunan parçaları pek bilmiyorum (RAM, işlemci, gibi parçaları temel olarak biliyorum), bu parçalar hakkında detaylı bilgi edine bileceğim bir kaynak var mı?
Not: Mesela telefonları karşılaştırırken X adlı telefonun işlemcisi y adlı telefondan daha iyi veya oyun için X adlı işlemci iyi olur kamera için X adlı parça gibisinden bilmek istiyorum.

Hocam bu bilgiler kısa zamanda öğrenilecek bilgiler değil.
Piyasayı çok iyi takip etmen lazım.
Zaten temelde 4 5 tane işlemci ve grafik yongası üreten firma var.
Bunların hemen hepsi ARM mimarisi altında üretim yapıyorlar.
Kaç nm ile üretildi ısınma sorunu var mı hangi marka hangi işlemciyi çıkarmış bunları araştırman lazım.

Hocam bu bilgiler kısa zamanda öğrenilecek bilgiler değil.
Piyasayı çok iyi takip etmen lazım.
Zaten temelde 4 5 tane işlemci ve grafik yongası üreten firma var.
Bunların hemen hepsi ARM mimarisi altında üretim yapıyorlar.
Kaç nm ile üretildi ısınma sorunu var mı hangi marka hangi işlemciyi çıkarmış bunları araştırman lazım.
Tamam işte, araştırmayı hangi sitelerde yapa bilirim ?

Tamam işte, araştırmayı hangi sitelerde yapabilirim?

Bunun gibi sitelerden başlayabilirsin haberleri okuyup incelemeleri yapanların yorumlarına bakabilirsin.

Geri
Yukarı