Telefon tamircisi telefonu bozması

AyRıN MeN

Hectopat
Sony Xperia Z3 Compact telefonum 1 ay önce kendi kendine çatladı ve dokunmatiğini kaybetti. Bundan önce de arka kamerası ve jak girişide çalışmıyordu telefoncuya verdim ve 240 TL fiyat çıkardı (garantisi bitti) eyvallah dedik.

1 hafta sonra geri aldığımda sadece ekranı düzelttiğini hatta yeni sorunlar getirdiğini gördüm. Telefonumun ses kısma tuşu içe doğru göçük tırnakla basmam gerekiyor arka kapağı azcık açık. Gittim götürdüm dedim böyle böyle adamda dedi ki bu sorunlara ben bir şey yapamam dükkanda kavga ettik. Sonra 1 ay geçti ve bugün ses kısma tuşu tamamen basılamaz kas katı halde ve güç tuşu bassam bile işlevsiz ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim arkadaş Kayserili, ben ise Tokat'ın küçük bir ilçesinde yaşıyorum. Bizim buranın esnafı genelde kazıkçıdır (1000 TL'lik telefonu indirim yaptım demesine rağmen 1500 TL'ye satması gibi). Arkadaşın M4 Aqua'sının ahizesi bozulmuştu. Ben "buranın telefoncusuna güvenme, adam akıllı bir yere ver" demiştim, fakat başka çaresi olmadığı için mecburen verdi bir telefoncuya. İlk gidişimizde ahize düzeldi, fakat internet çekim gücü azaldığı için tekrar vermeye gittik. İkinci gün gidişimizde sinyal sorunu da düzelmemişti, fakat üstüne SD kart okumamaya başlamıştı. Sonra arkadaş başka bir gün sinirden telefonu fırlatınca SD kart okumama sorunu düzelmişti.

İllegal mı? Güldürmeyin lütfen sanki kokain satıyorlar dükkanda. Bilindik yerlere gidildiği zaman sorun çıkmaz.

Böyle kasaplara düştüğünde de sıkıntı yaşanıyor maalesef.
Sony Xperia Z3 Compact telefonum 1 ay önce kendi kendine çatladı ve dokunmatiğini kaybetti. Bundan önce de arka kamerası ve jak girişide çalışmıyordu telefoncuya verdim ve 240 TL fiyat çıkardı (garantisi bitti) eyvallah dedik.

1 hafta sonra geri aldığımda sadece ekranı düzelttiğini hatta yeni sorunlar getirdiğini gördüm. Telefonumun ses kısma tuşu içe doğru göçük tırnakla basmam gerekiyor arka kapağı azcık açık. Gittim götürdüm dedim böyle böyle adamda dedi ki bu sorunlara ben bir şey yapamam dükkanda kavga ettik. Sonra 1 ay geçti ve bugün ses kısma tuşu tamamen basılamaz kas katı halde ve güç tuşu bassam bile işlevsiz ne yapmamı önerirsiniz?

Bir kez daha git ve niyetinin ciddi olduğunu gösterecek şekilde bir kez daha ikazda bulun. Baktınız hiçbir türlü şey yaptıramıyorsunuz o zaman ya kavga çıkacak problem büyüyecek ya da paşa paşa daha düzgün bir yerde yaptıracaksınız. Bu da pek mantıklı olmaz gibi. Masraf büyüdü sonuçta.

Hiçbir şekilde bir şey yapamazsınız. Geçmiş olsun. Telefoncunun bozduğunu iddia edip, polise şikayet etseniz bile elinizde herhangi bir kanıt olmadığı için bir şey olmaz. Gerçi kanıt olsa da bir şey olacağını zannetmem. Burası Türkiye sonuçta...

Bu tür olayları çok sık yaşadım ve en iyisini Xiaomi almakta gördüm. Çünkü tüm yedek parçaları Aliexpress gibi sitelerde bol bol var. Kendim söküp kendim düzeltmek çok zevkli geliyor bana.

Böyle kasaplara düştüğünde de sıkıntı yaşanıyor maalesef.

Bir kez daha git ve niyetinin ciddi olduğunu gösterecek şekilde bir kez daha ikazda bulun. Baktınız hiçbir türlü şey yaptıramıyorsunuz o zaman ya kavga çıkacak problem büyüyecek ya da paşa paşa daha düzgün bir yerde yaptıracaksınız. Bu da pek mantıklı olmaz gibi. Masraf büyüdü sonuçta.
Kavga ettik zaten hatta esnaf toplandı bende r yaptım tabi 20 kişi görünce

O zaman başka bir yerde yaptıracaksınız. Başka seçenek kalmıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı