Telefon Tavsiyeleri – Mart 2021

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Telefon Tavsiyeleri

Mart 2021 için hazırladığımız akıllı telefon tavsiyelerimizle karşınızdayız. Realme 5i TCL 10L Ekran 6.5 inç, 720×1600, IPS LCD 6.53 inç, 1080×2340, IPS LCD Yonga Seti Qualcomm Snapdragon 665 SM6125, 11 nm Qualcomm Snapdragon 665 SM6125, 11 nm CPU 8 Çekirdek, Dört Çekirdek 2.0 GHz Kryo 260 Gold, Dört Çekirdek 1.8 GHz Kryo 260 Silver 8 […]

Devamı: Telefon Tavsiyeleri – Mart 2021
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ben buradaki telefon tavsiyelerini sevmiyorum, kötü ürünler seçmiyorsunuz ama daha iyisi varken kötü telefonları koyuyorsunuz.
(İyisine göre kötü.)
Sanki sponsora özel telefon tavsiyesi oluyormuş gibi geliyor bana.
Kime göre, neye göre? Tavsiye içeriklerimiz sponsorlu değil. Öneriniz varsa değerlendiririz tabii ki.

Kime göre, neye göre?

Bana göre, bir şey demedim fikrimi söyledim.

Öneriniz varsa değerlendiririz tabii ki.

Yaparız sıkıntı değil, konu açarım bakarsınız.
Zaten benim gibiler olmazsa burası gelişmez, bazı eksik şeyleri eleştirmek lazım.
En basitinden;

Bu telefonun SAR değerine hiç baktınız mı? Sadece bu telefonu almamak için en basit neden.
  • SAR değeri 10G (baş)0.59 w/kg
  • SAR değeri 10G (vücut)1.46 w/kg

Yaparız sıkıntı değil, konu açarım bakarsınız.
Zaten benim gibiler olmazsa burası gelişmez, bazı eksik şeyleri eleştirmek lazım.

Eklemiyoruz, neden bu model yok, ekliyoruz neden bu model var... Herkesi memnun edebilecek bir liste mümkün değil.

Bu telefonun SAR değerine hiç baktınız mı? Sadece bu telefonu almamak için en basit neden.

O halde Galaxy S21 serisi de önermeyelim?
  • SAR Değeri 10g (Baş) 0.714 W/kg
  • SAR Değeri 10g (Vücut) 1.580 W/kg

Hatta ve hatta iPhone 12 de;
  • SAR Değeri 10g (Baş) 0.98 W/kg
  • SAR Değeri 10g (Vücut) 0.99 W/kg

Eklemiyoruz, neden bu model yok, ekliyoruz neden bu model var... Herkesi memnun edebilecek bir liste mümkün değil.

Haklısınız.
Ben SAR değeri hiç olmasın demiyorum, elbet olacak ama az olan değer var çok olan değer var.
Herhalde yanlış anladınız beni.
SAR değeri iyi olan bir telefon örneği;
Ben bu telefonu önerir miyim, hayır önermem ama sar değeri düşük olan bir örnek göstermek için.
Asıl konu burada bu değil, o paraya alınabilecek daha az SAR değerli daha iyi telefon varken neden TCL, Realme?
Ayrıca herhalde son 5,6 aydır Realme 5I listenin başından eksik değil, bu da sponsor olduğu anlamına gelmez mi?
Sponsor olmasa bile bana öyle gözüktü, kimse kimseyi kandırmasın insan parasına bakar.
Kim, ne, hangi telefonu almış umurunda olmaz çoğu kişinin ama ben öyle değilim, bir insan parasının hakkını sonuna kadar alması için yardımcı olurum.
Biz bu dünyaya ne için geldik?
Yardım edip, sevaplarımızı artırıp diğer dünya da daha rahat yaşamak için çaba harcamalıyız.
Siz bana göre tam tersini yapıyorsunuz.
Ben konu açarsam zaten görürsünüz hangi telefonları koyduğumu.
Sizin tavsiyeniz bana göre on üzerinden altı falan alır.
Gösterdiğiniz amiral gemisi telefonlar özellikleriyle zaten o SAR değeri açığını kapatıyor.
Mesela fark ettiniz mi, bilmiyorum ama iPhone telefonları SAR değeri olarak biri geçmez.
Neden mi, ABD'de SAR değeri sınırı var diye biliyorum bu yüzden.
ABD bilim adamı onu sınır olarak koymuşsa bir bildiği vardır.
Neyse daha fazla tartışmayalım, benim amacım belli forumda takılmaya insanlara bilgi verip yardımcı olmaya gidiyorum.

Son düzenleme:
Ayrıca herhalde son 5,6 aydır Realme 5I listenin başından eksik değil, bu da sponsor olduğu anlamına gelmez mi?
Sponsorlu olmadığını yeniden belirtmeme gerek yok diye düşünüyorum. Fiyat/performans oranı yüksek olduğu için listede. Cihaza ek olarak servis ve müşteri hizmetleri kalitesi gibi kriterleri de değerlendiriyoruz.

Tcl 10l varken gm çöpünü mü önersin adamlar?

Haklısınız.
Ben sar değeri hiç olmasın demiyorum, elbet olacak ama az olan değer var çok olan değer var.
Herhalde yanlış anladınız beni.
Sar değeri iyi olan bir telefon örneği;
Ben bu telefonu önerir miyim, hayır önermem ama sar değeri düşük olan bir örnek göstermek için.
Asıl konu burada bu değil, o paraya alınabilecek daha az sar değerli daha iyi telefon varken neden tcl, Realme?
Sponsor olmasa bile bana öyle gözüktü, kimse kimseyi kandırmasın insan parasına bakar.
Kim, ne, hangi telefonu almış umurunda olmaz çoğu kişinin ama ben öyle değilim, bir insan parasının hakkını sonuna kadar alması için yardımcı olurum.
Biz bu dünyaya ne için geldik?
Yardım edip, sevaplarımızı artırıp diğer dünya da daha rahat yaşamak için çaba harcamalıyız.
Siz bana göre tam tersini yapıyorsunuz.
Ben konu açarsam zaten görürsünüz hangi telefonları koyduğumu.
Sizin tavsiyeniz bana göre on üzerinden altı falan alır.
Gösterdiğiniz amiral gemisi telefonlar özellikleriyle zaten o sar değeri açığını kapatıyor.
Mesela fark ettiniz mi, bilmiyorum ama iPhone telefonları sar değeri olarak biri geçmez.
Neden mi, ABD'de sar değeri sınırı var diye biliyorum bu yüzden.
ABD bilim adamı onu sınır olarak koymuşsa bir bildiği vardır.
Neyse daha fazla tartışmayalım, benim amacım belli forumda takılmaya insanlara bilgi verip yardımcı olmaya gidiyorum.

Bir daha okursan sevinirim ayrıca ben konuyu kapattım benim telefon tavsiyesi diye konum olursa buraya yazarım bakarsın.
Sağlık her şeyin başında gelir.
Ben GM önermem yazmışım.

Bir daha okursan sevinirim ayrıca ben konuyu kapattım benim telefon tavsiyesi diye konum olursa buraya yazarım bakarsın.
Sağlık her şeyin başında gelir.
Ben GM önermem yazmışım.
Samsung S21, iPhone 12 gibi telefonlar dahi yakın bir SAR değerine sahipken takılmaya gerek yok bu kadar diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı