Telefon teknik servisinde çalışmak için lisede hangi bölüm seçilmeli?

Bende, teknik lisede bilişim bölümünde okuyorum, ama telefon ile alakalı bir şey öğretmediler.
Sorun varsa etiketle.

Hedefini daha koymadan önce git bir yerde 2-3 gün çalış olmadı, bir dükkanı 2-3 saat gözle soğursun zaten.

Hedefini daha koymadan önce git bir yerde 2-3 gün çalış olmadı, bir dükkanı 2-3 saat gözle soğursun zaten.

Soğuma yok küçük yaşlardan beri merakım var hep özeniyordum.
Bende, teknik lisede bilişim bölümünde okuyorum, ama telefon ile alakalı bir şey öğretmediler.
Sorun varsa etiketle.

Hangi bölümler var ağ işletmenligi.vb

Ne tür bölümler var teknik servis var mı mesela.
O iş tam olarak öyle değil.

Lisede 3 bölüm var, Elektrik Elektronik, Radyo Televizyon ve Bilişim. Bunlardan birini seçmen gerekiyor.

E&E seçtiğin zaman genellikle 10. sınıfta telefonlar üzerinde çalışılıyor. Benim okuduğum okula Samsung sponsor olmuş, Samsung telefonlar üzerinde çalışıyoruz mesela. Yıl sonu staj yaparken de bir telefon teknik servis dükkanında çalışabilirsin.

Ya da lise bittiğinde de çalışabilirsin ama benim tavsiyem üniversiteyi de bitir.

Hangi bölümler var ağ işletmenligi.
Ağ işletmenliği ve siber güvenlik, Bilgisayar Teknik servis, Web programcılığı, Veri tabanı programcılığı.

Alanlar, bunlar. Ben siber güvenlik seçip sonrasın'da Teknik servise geçtim açıkcası, biraz babam'ın da bu iş üzerine ortak olduğu bir şirketin'in olması ve benim'de sevmem bu olayda'ki etkenler.
Elektrik - Elektronik alan dalları:

Elektrik tesisatları ve pano montörlüğü, elektirikli ev aletleri teknik servisi, endüstriyel bakım - onarım, güvenlik sistemleri.

Lisede 3 bölüm var, elektrik elektronik, radyo televizyon ve bilişim. Bunlardan birini seçmen gerekiyor.

E&e seçtiğin zaman genellikle 10. sınıfta telefonlar üzerinde çalışılıyor. Benim okuduğum okula Samsung sponsor olmuş, Samsung telefonlar üzerinde çalışıyoruz mesela. Yıl sonu staj yaparken de bir telefon teknik servis dükkanında çalışabilirsin.

Ya da lise bittiğinde de çalışabilirsin ama benim tavsiyem üniversiteyi de bitir.

Gerçekten çok teşekkür ederim ben buralarda yeniyim 2 3 aydır kafama takılıyordu bu konular çek teşekkürler.

Lisede 3 bölüm var, Elektrik Elektronik, Radyo Televizyon ve Bilişim. Bunlardan birini seçmen gerekiyor.

E&E seçtiğin zaman genellikle 10. sınıfta telefonlar üzerinde çalışılıyor. Benim okuduğum okula Samsung sponsor olmuş, Samsung telefonlar üzerinde çalışıyoruz mesela. Yıl sonu staj yaparken de bir telefon teknik servis dükkanında çalışabilirsin.

Şey sen şuan elektirik elektronik bölümdemisin

Geri
Yukarı