Telefon yenilemek

godo

Femtopat
Merhabalar, ben babamın telefonunu değiştirmeden birkaç yenilik yaparak yeni olmuş gibi yapmak istiyorum, neden derseniz ise babam yılardır bu telefonu kullanıyor ve artık eskidi diyebilirim. Ben de yeni bir telefon almak yerine o telefona mikro SD takarak ya da parçaların değiştirsek yeni gibi yapmak istiyorum acaba nasıl yaparım önerileriniziz bekliyorum. 😀❓ Telefon: Sony Xperia M5 link: Sony Xperia M5 (E5603) Cep Telefonu

Dosya Ekleri

• Telefon.png
    Telefon.png
    218,5 KB · Görüntüleme: 45
  • Telefon 2.png
    Telefon 2.png
    149 KB · Görüntüleme: 35
  • Telefon 3.png
    Telefon 3.png
    170 KB · Görüntüleme: 48
Telefondaki bütün fotoğraftır dosyadır yedekleyip telefona hard reset atabilirsiniz. Yani sıfırlayabilirsiniz.

Merhabalar, ben babamın telefonunu değiştirmeden birkaç yenilik yaparak yeni olmuş gibi yapmak istiyorum, neden derseniz ise babam yılardır bu telefonu kullanıyor ve artık eskidi diyebilirim. Ben de yeni bir telefon almak yerine o telefona mikro SD takarak ya da parçaların değiştirsek yeni gibi yapmak istiyorum acaba nasıl yaparım önerileriniziz bekliyorum. 😀❓ Telefon: Sony Xperia M5 link: Sony Xperia M5 (E5603) Cep Telefonu

Cihaz 3-4 seneyi doldurdu ise pil değişimi yapabilirsin mesela arıza çıkmadıkça başka bir yerinden değiştirme başka bir şey.

Bazı Custom ROM'lar biraz daha hızlı çalışmasına olanak sağlıyor telefonun bunun gibi bir ROM bulaiblirseniz çekinmeden yaslayın gitsin.

Başlangıçta 2 seçenek çıkarıyor genel olarak. Örnek olarak S3 mini için MIUI 7 yükleyeceğim zaman 2 seçenek çıkarmıştı karşıma ve performans seçtiğimde gözle görülür hızlanma vardı telefonda şu anki kadar takılmıyordu geçiler hızlıydı vs.

Format atabilirsin. Batarya değişebilirsin, pil ömründe büyük fark olur telefon uzun yıllardır kullanılıyorsa. Pil tasarrufunda kendini kanıtlamış bir custom ROM atabilirsin. Telefonun içindeki gömülü gereksiz uygulamaları root ile kaldırabilirsin. Bunun gibi şeyler.

ROM var ise özellikle aosp, lineage isminde geçen ROM'lar çok seri ve hızlı oluyorlar bu ROM'ları kurduğunda alıştığın arayüz bile değişiyor. Anlayacağın yeni bir cihaz almış kadar değişiklik olabiliyor. Ayriyeten belirli ROM'lar fazlasıyla hızlı. Aldığım tüm Android cihazlarda garantisi dolduktan sonra( 1.5-2 yıl) ROM atıyorum. Bu beni 1-1.5 sene daha götürüyor. 3.5-4 sene olduktan sonra dayanırsa kullanırım eski kalırsa değişiyorum.

Geri
Yukarı