Telefon yere düştükten sonra dokunmatik algılamıyor

EmirUnknow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün a5s model Oppo model telefonumu yere düşürdüm. Yere düştükten sonra hiçbir çatlak kırık vs. gözükmedi. Fakat 1 saat sonra telefonun ekranı dokunduğumda algılamamaya başladı. Telefonu güç düğmesinde 2-3 sefer aç kapa yaptıktan sonra ekran tekrar algılıyor fakat kapattığımda tekrar dokunmatiği algılamamaya başlıyor. Sorunumu çözebilirseniz çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bugün a5s model Oppo model telefonumu yere düşürdüm. Yere düştükten sonra hiçbir çatlak kırık vs. gözükmedi. Fakat 1 saat sonra telefonun ekranı dokunduğumda algılamamaya başladı. Telefonu güç düğmesinde 2-3 sefer aç kapa yaptıktan sonra ekran tekrar algılıyor fakat kapattığımda tekrar dokunmatiği algılamamaya başlıyor. Sorunumu çözebilirseniz çok memnun olurum.
Telefoncuya götürün tahminimce panelin bağlantısı falan kopmuştur

Telefon paneliyle alakalı dokunmatik sensorler ya yerinden çıkmış ya da panel tamamen pert

Benim de başıma geldi aynı durum bir süre sonra ekran hiç çalışmayacak hatta bende bir zamandan sonra ekranda çizgiler oluşmaya sonrasında da telefonu açtığımda bütün ekran bembeyaz olmuştu ve hiçbir şekilde düzelmedi ekran değişimi yaptım mecbur. (Bu ilk çıkan [Bükülen kasası olan] İPhone 6 Plus'da oldu.)

Hocam panel değişimi 500 TL tutar naptınız. Dediğinize göre birkaç gün dokunmatik varmış dokunmatik panelin anakart ile bağlantısı kopmuş olabilir ve bunun 500 TL tutacağını düşünmüyorum.
Not: Ama dediğim gibi bu sadece bir olasılık yani üstteki hocamın dediği de doğru olabilir.

Hocam panel değişimi 500 TL tutar naptınız. Dediğinize göre birkaç gün dokunmatik varmış dokunmatik panelin anakart ile bağlantısı kopmuş olabilir ve bunun 500 TL tutacağını düşünmüyorum.

LCD kırılır ise dış panel de değişir. Temmassızlık olmuyor böyle durumlarda genellikle. Ama o da bir ihtimal tabii ki de.Benm dediğim fiyat panel değişimi için

Geri
Yukarı