Telefona düzenli yapılması gereken işlemler var mı?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar merhaba.

Telefonu arada bir kapatıp açmalı mıyız? Veya arada bir, düzenli yapmamız gereken işlemler var mı? Ben hiç kapatmadan kullanıyorum. Zararı olur mu?

Zararı olmaz ama bence haftada bir kere yeniden başlatırsanız temiz bir hafızayla kullanmaya devam edebilirsiniz. Yapılmasa da bir kaybı olmaz.

Zararı olmaz. Ben telefonumu en son ne zaman kapattığımı hatırlamıyorum bile, aylar olmuştur belki. Şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım.

Telefonu aldığımdan beri hiç kapanmadı. ( 2 -3 yıl ) Şarjı bile bitmedi bir sıkıntı yok şu anlık. (iPhone 7 Plus)

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya sağlığı için günde 2-5 dakika kapatmak daha uygun olur. Ben şahsen telefondaki bir özellik ile zamanlamalı kapatma yapıyorum. Gece 2 gibi kapanıp sabah 6 gibi açılıyor.

Tabii, kendim kapatsam daha iyi mi olur bilmiyorum.

Eğer Huawei telefonun var ise telefon yöneticisinden temizlik kısmına gir her akşam yap artık dosyalar siliniyor kullanmadığın uygulamalarda falan en altta gözüküyor.

Samsung telefonlarda sabaha karşı telefonu kullanmadığın zaman kendi kendini kapatıp açması için bir seçenek bulunuyor ben aktif ettim ama aktif etmeden öncede bir şey değişmiyordu tamamen sana kalmış.

Geri
Yukarı