Telefona saf Android yüklenir mi?

Emre SÜRER

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
MIUI uygulamalarını beğenmiyorum. Çoğu uygulamada Google'ın uygulamasını kullanıyorum.
Google contacts, Phone, messages, clock, calendar vs. hep Google'ın uygulamalarını sonradan indirip kullanmaya başladım. Bulut tabanlı çalıştıkları, daha hoş görünmeleri, senkronize olmaları ve PC'den Web'den görebilmem bu durumun sebeplerinden birkaçı.
Konuya gelecek olursak bu MIUI'dan kurulup saf Android'e geçebilir miyim? Bu mümkün müdür?

MIUI uygulamalarını beğenmiyorum. Çoğu uygulamada Google'ın uygulamasını kullanıyorum.
Google contacts, Phone, messages, clock, calendar vs. hep Google'ın uygulamalarını sonradan indirip kullanmaya başladım. Bulut tabanlı çalıştıkları, daha hoş görünmeleri, senkronize olmaları ve PC'den Web'den görebilmem bu durumun sebeplerinden birkaçı.
Konuya gelecek olursak bu MIUI'dan kurulup saf Android'e geçebilir miyim? Bu mümkün müdür?

Tel marka/model nedir? Ona göre yardımcı olmalıyız.

Root atman gerekiyor diye biliyorum. Emin değilim.

Bu işlemler yapılabilir ama cihazın modeline bağlı
Bunlara "ROM" diyoruz, özel imzalı Olmayan ROM'larda Bootloader kilidi açılması gerekir ve açıldığında garanti dışı kalır

Root atman gerekiyor diye biliyorum. Emin değilim.

İlla Root'a gerek yok hocam.
"Pixel Experience" adlı ROM var eğer cihazı desteklerse pixel cihaz almış gibi olacak.

Bu işlemler yapılabilir ama cihazın modeline bağlı.
Bunlara "ROM" diyoruz, özel imzalı olmayan ROM'larda Bootloader kilidi açılması gerekir ve açıldığında garanti dışı kalır.

Ama bu durum var, eğer Bootloader açar ve kurmayı başarırsa pixel cihaz almış gibi olur.
(Bootloader açıldığı için güncellemeleri alamayacaksın bu arada)

Son düzenleme:
Cihazına TWRP at ve bu ROM'u kur:

Cihazına TWRP at ve bu ROM'u kur:

Hocamında verdiği linkteki ROM Google tabanlıdır arayüz stabil ve hızlıdır. Animasyonlar Google stockdur.
Bu ROM'u kur farkı gör @Emre SÜRER.

Geri
Yukarı