Telefona trojan bulaştı

Kangal Sucuk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bugün telefonuma trojan bulaştı. Ancak Kaspersky'nin otomatik antivirüsü açıktı, virüsü anında karantinaya alıp siliyordu. 4 kere tarama yaptım, bir şey çıkmadı. Ayrıca karantina kutusu da boş, otomatik antivirüsü özelliklerini okuyunca öğrendim direkt sildiğini. Ben de alarm ötünce ve yukarıda bildirim çıkınca aniden karantinaya ala bastım ama hâlâ çok tedirginim.

Merhaba, bugün telefonuma trojan bulaştı. Ancak Kaspersky'nin otomatik antivirüsü açıktı, virüsü anında karantinaya alıp siliyordu. 4 kere tarama yaptım, bir şey çıkmadı. Ayrıca karantina kutusu da boş, otomatik antivirüsü özelliklerini okuyunca öğrendim direkt sildiğini. Ben de alarm ötünce ve yukarıda bildirim çıkınca aniden karantinaya ala bastım ama hâlâ çok tedirginim.
Telefona bir şey indirip mi virüs bulaştırdınız? Yoksa bir site gibi bir yerden mi? Eğer 2. ise korkumdan ölebilirim.

Kaspersky sildiyle sorun olmaz fakat içinize sinmesi için format atabilirsiniz telefona.

Tamam hocam sağ olun otomatik antivirüs anında siliyormuş silemediyse karantinaya alıyormuş karantina boş taramada da bir şey çıkmadığına göre silmiştir başka antivirüsler ile taratayım bir de.

Telefona bir şey indirip mi virüs bulaştırdınız? Yoksa bir site gibi bir yerden mi? Eğer 2. ise korkumdan ölebilirim.

Hocam indirme yaparken başka siteye yönlendirdi.

Kaspersky'e güvenebilirseniz hocam. Sorun olmaz.

Tamam hocam sağ olun.

Neden öyle dediniz hocam.

Son düzenleme:
Bana indirme yaparken oldu başka bir siteye yönlendirdi zaten içime de sinmemişti o sitede otomatik yukleme yapıyor ayrıca takvim virüsü ne.

Linke tıklıyorsun anında takvime giriyor sen hiçbir şey yapmıyorsun gözünün önünden film şeridi gibi açılıyor uygulamalar otomatik olarak linkler giriliyor falan bu durumdan kurtulabilmek için 2 saniyen var açılan sekmeyi anında kapatmak yoksa bitti. :D
Oraya bir link kayıt oluyor telefonun tarihi falan bozuluyor sürekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı