Telefona trojan bulaştıktan sonra ne yapılmalı?

kitapkes

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Oppo telefonum için tema APK yükledim Oppo forumdan. Güvenilir dediler ama zaten yeni paylaşmış biri. Ben de yükledim ama trojan çıktı. Görsel ektedir. Forumdakileri uyardım sildiler onlar da. ESET kullanıyorum. Sildi trojanı ama bir sıkıntı olur mu? Tavsiye edeceğiniz bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-11-29-18-36-26-24_f785a9320d04e2ea379e95ce9e5b4e63.jpg
    Screenshot_2022-11-29-18-36-26-24_f785a9320d04e2ea379e95ce9e5b4e63.jpg
    71,6 KB · Görüntüleme: 77
Ek bir program kurulumu için izin vermediysen, paket yükleme izni için izin vermediysen ve cihazın rootluysa, root izni vermediysen sorun olmaz.

Kafana yatmıyorsa hala sıfırlayabilirsin ama bazı zararlı yazılımlar sıfırlamaya gitmezler. Stock rom atabilirsin.

stock rom nedir bilmiyorum bile:)
Bunu bilmediğin için muhtemelen root da atmamışsın diye düz mantık hesap yapıyorum.
Oppo kullanmadığım için tam birşey diyemeyecem ama ayarlarda falan varsa arka planda çalışan uygulamaları gösteren birşey ona bak, senin yüklemediğin ama arka planda çalışan birşey varmı. Yoksa sorunda yok.
Antivirüs programı zaten gerekli olanıda yapmıştır karantina kaldırma işleri vs zararlı dosya için.
Birşey olmaz ama yine kafanda şüphe olmaması için hard reset atabilirsin. Telefonun modeli için hard reset nasıl atılır diye aratırsan yardımcı olabilecek video, makale tarzı şeyler bulanbilirsin.

Son düzenleme:
Bunu bilmediğin için muhtemelen root da atmamaışsın diye düz mantık hesap yapıyorum.
Oppo kullanmadığım için tam birşey diyemeyecem ama ayarlarda falan varsa arka planda çalışan uygulamaları gösteren birşey ona bak, senin yüklemediğim ama arka planda çalışan birşey varmı. Yoksa sorunda yok.
Antivirüs programı zaten gerekli olanıda yapmıştır karantina kaldırma işleri vs zararlı dosya için.
Birşey olmaz ama yine kafanda şüphe olmaması için hard reset atabilirsin. Telefonun modeli için hard reset nasıl atılır diye aratırsan yardımcı olabilecek video, makale tarzı şeyler bulanbilirsin.
Teşekkür ederim yardımınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı