Telefoncu olmayan birinden S20 Ultra alınır mı?

Dönüş yaptımı hocam?

Hocam paraya sıkışmış yedek telefonu da para etmiyormuş ondan dolayı satıyormuş. Babası adliyede çalışıyormuş ve bana doğru söylüyor gibi geldi.
Öğrendiğim kadarıyla bu telefon IMEI olarak kapansa bile ben bir daha IMEI atabiliyormuşum.
(Elimde eskiden kalma Turkcell T80 var onun IMEI'sini attırsam bir sorun çıkar mı? )

Hocam paraya sıkışmış yedek telefonu da para etmiyormuş ondan dolayı satıyormuş. Babası adliyede çalışıyormuş ve bana doğru söylüyor gibi geldi.
Öğrendiğim kadarıyla bu telefon IMEI olarak kapansa bile ben bir daha IMEI atabiliyormuşum.
(Elimde eskiden kalma Turkcell T80 var onun IMEI'sini attırsam bir sorun çıkar mı? )
Hocam her denilene inanmayın... 3 gün önce sarı siteden tablet alacaktım ve sadece bataryası zayıf olan bir tableti piyasasının çok altında pazarlık ile almaya karar verdim. Adamla anlaştık fazla para ödememek için GeT açtırmadım, görüntülü arama yapacaktık: o kargoyu gönderdiğini gösterdiği an ben de parayı atacaktım, anlaşma böyleydi. Sonra bir anda işte tanıdığı vasıtasıyla göndereceğini ama görüntülü video konuşması olacağını söyledi bende tamam dedim. Ardından bana tanıdığının çoktan kargolama yaptığını ama video atmadığını söyledi -ki ben videolu görüşme derken ne ara video oldu bu?- neyse dedim o zaman bana takip no atın paranın yarısını atayım geri kalanı da kargo gelince dedim kabul etti. Sonra aradan 5 gün geçti ne kargo var ne kargo takip no. Bir de bana "kardeşim para hala gelmemiş", bende takip no diye sorunca bana dedi ki ben baktım yarına elinizde olur dedi. Takip no sorunca atarım dedi ama gitti. Yarın oldu kargo yine yok sonra işte biraz üstüne gidince ben kargoyu iptal ettim size de tablet filan yok dedi :D.

Yani özetle herkese güvenme: Bu adam başta bana "ben al-sat yapıyorum çok fazla yapmışlığım var" , "iş yerindeyim yoğunum" gibi cümleler kurmuştu. Sonra ben bunu telefonla 4. arayışımda annesi açtı telefonu ve "oğlum okulda sonra arasa olur mu?" diye sordu? Yani şimdi yanlış anlaşılmasın elbette hem okuyup hem bu dediklerini yapabilir ama çok düşük olasılık ve son olarak bana banka hesabının olmadığı için tanıdığının hesabını gönderdi yani tahminen üniversiteli bile değil. Yani her yazana doğru demeyin derim yoksa paranızı kaptırırsınız. Ben kaybedebilirdim mesela...

Yeni konular

Geri
Yukarı