Telefonda 16 Gb Hafıza + 16 GB SD Kart Yeter Mi?

Nitratium_TR

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba herkese. Ben baya bir düşündüm. Ya s5 alıcam ya da a7. Ama kafama takılan soru 16 gb yeter mi?
Ben 16gb sd kart takıcam müzik resim video vs. oraya kaydedicem fakat o 16 gb'ın bir miktarını android arkadaşımız kaplıyor. Kalan kısmı oyun ve uygulamalara yeter mi?

16 GB dahili hafıza bence yetersiz. Bir çok uygulama ve oyun yüklüyorsunuz telefona ve bunları SD kart'a root olmadan taşıyamıyorsunuz. Eğer çok oyun oynayan biriyseniz 32 GB bir telefon tercih edin.

Çok fazla fotoğraf,müzik yüklemeyecek isen yeterli olur. Ama kafanda sorun olmasın istiyor isen 32 GB bir telefon almak daha sağlam olur. Bu biraz senin kullanmana bağlı. Fotoğrafları falan sürekli bilgisayara alır isen hafıza sürekli boş kalır. Böylece gerek kalmaz. Ama sürekli telefonda depolayacak isen 32 GB bir telefon almak daha sağlıklı olur.

Çok fazla fotoğraf,müzik yüklemeyecek isen yeterli olur. Ama kafanda sorun olmasın istiyor isen 32 GB bir telefon almak daha sağlam olur. Bu biraz senin kullanmana bağlı. Fotoğrafları falan sürekli bilgisayara alır isen hafıza sürekli boş kalır. Böylece gerek kalmaz. Ama sürekli telefonda depolayacak isen 32 GB bir telefon almak daha sağlıklı olur.
Dediğim gibi resim müzik video vb. şeyleri sd karra kaydedicem. Dahili hafızaya oyunları kaydedicem sadece. Şuanda bana 4 gb hafıza bile yetiyo tabletimde ama bazen sıkıntıya girebiliyorum...

O zaman almış iken imkanın var ise 32 GB bir telefon al. Kafan rahat olsun. Veya telefon daha büyük bir kart destekliyor ise daha büyük bir kart al.

Eğer çok film izliyor oyun oynuyorsanız yetmeye bilir. Ama bana 16 gb dahili hafıza +8 gb sd kard yetiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı