Telefonda 40/Mbps ama bilgisayarda 20/Mbps olan Internet

sisobe

Centipat
Merhaba, sorunum bilgisayarda 20 Mbps internet hızına sahibim fakat telefonda ve evdeki diğer bilgisayarlarda hızım 40Mbps ve üzeri. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum, bilgisayarımı yeni aldım.

Ağ kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Tamamen aynı durum bende de söz konusu fakat hangi ağ kartını alacağımı bilmiyorum.

Telefonda Wi-Fi'ye bağlıyken telefonu PC'ye takın kablosuyla. Telefondan USB paylaşımı açın bakalım bi de o şekilde hız testi yapın bilgisayara.
Hocam benim bir sorum olacak bende de aynı sorun var laptopta hangi ağ kartını önerirsiniz? Bence arkadaşından da aynı sorunu var.

Ağ bağdaştırıcıları-wireless modem-özellikler-gelişmiş-wireless mode ayarlarına bir giriş yapın. b/g/n mi yazıyor yoksa b/g mi ?
Hocam bende sadece b var. Ne yapmam gerekli.
Bende bu şekilde ne yapmam gerek? Ve normal mi?

Dosya Ekleri

• P00613-013143.jpg
    P00613-013143.jpg
    3,3 MB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Hocam bende sadece b var. Ne yapmam gerekli.
Bende bu şekilde ne yapmam gerek? Ve normal mi?

Şimdi b en yavaşl kablosuz bağlantı türü. Eski nesil. b / g / n en sonuncusu n olan ise en hızlısı . Fakat n de modem kalitesine bağlı olarak bağlantı komaları olabiliyor. Yani sizin modem veya kablosuz bağlantı için kullanılan adaptör değişmesi gerekiyor. Bende b g n var ama bende çok kopma yaşadığım için b/g oalrak değiştirdim hız 25 civarı takılıyor ama kopma olmuyor.

Şimdi b en yavaşl kablosuz bağlantı türü. Eski nesil. b / g / n en sonuncusu n olan ise en hızlısı . Fakat n de modem kalitesine bağlı olarak bağlantı komaları olabiliyor. Yani sizin modem veya kablosuz bağlantı için kullanılan adaptör değişmesi gerekiyor. Bende b g n var ama bende çok kopma yaşadığım için b/g oalrak değiştirdim hız 25 civarı takılıyor ama kopma olmuyor.
Attığım fotoğrafı gördünüz değil mi? Şimdi benim yazılımsal olarak yapmam gerekn bir şey var mı?

Geri
Yukarı