Telefonda 720p ile 1080p arasında büyük fark var mı?

183206

Megapat
Makaleler
1
Aldığım telefon 1080p değil, full HD değil yani. 720x1600p HD+.
Bu yüzden kötüleyenler var, çektiğin resimleri 1080p göremeyeceksin falan diyorlar.

Ekran 6 inç olduğundan dolayı arada büyük bir fark olmayacakmış gibi geliyor.
21 inç monitör değil bu sonuçta. 6 inç kadar küçük bir ekranda 720x1600p HD+ olması neyi değiştirecek ki?
Ekranı 20 inç olsa anlayacağım. Ben mi yanlış düşünüyorum ya da farklı bir olayı mı var?

Düz kullanımda farkını anlayamazsınız ama yanına full HD bir telefon koyarsanız kendi telefonunuz gözünüze kötü gelecektir. Başlığa girmeden önce video kalitesi olarak düşünmüştüm video izlerken bu kaliteler arasında fark neredeyse yok gibi.

Aldığım telefon 1080p değil, full HD değil yani. 720x1600p HD+.
Bu yüzden kötüleyenler var, çektiğin resimleri 1080p göremeyeceksin falan diyorlar.

Ekran 6 inç olduğundan dolayı arada büyük bir fark olmayacakmış gibi geliyor.
21 inç monitör değil bu sonuçta. 6 inç kadar küçük bir ekranda 720x1600p HD+ olması neyi değiştirecek ki?
Ekranı 20 inç olsa anlayacağım. Ben mi yanlış düşünüyorum ya da farklı bir olayı mı var?
HD+ ekranda HD bulanık geliyor FHD'de izliyorum videoları, yani ekran düşük olsa da FHD seni bir yerden yakalıyor. :D

Kameranın çözünürlüğü büyük ihtimalle 720P'den fazladır telefonda olmasa da fotoğrafı başka yerde gerçek çözünürlüğünde görürsün.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı