Çözüldü Telefonda bazı uygulamalara Wi-Fi bağlıyken girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

deGGa

Kilopat
İki gün önce hiçbir problem yok iken birden bazı uygulamalara Wi-Fi ile bağlı iken giremediği fark ettim. Mobil veriye geçince anında giriyordu. Telefonum Xiaomi Mi 9T ve bildirim çubuğunda anlık hız göstergesi var. Örneğin YouTube'a girdiğimde saniyede 1 MB veri kullanımına kadar çıkabiliyor iken S Sport uygulamasına girdiğimde 10 KB'larda geziniyor. Wi-Fi'a reset attım, TurkNet Oim'den kontrol ettim bir sıkıntı yok. Speedtest yaptım onda da sıkıntı yok. Bir türlü anlamadım neden böyle oldu? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Son yaptığınız güncelleme ile alakalı olabilir. Başka ağa bağlandığınızda da aynı şey oluyor mu?
Başka ağa bağlanma şansım olmadı henüz. Onu deneyemiyorum ne yazık ki.
Ağdan kaynaklı sorun Türknet kullanıp yaşayan var var mı bu sorunu?
Başka ağa bağlandım ve sorun çözüldü. Ne yapmamı önerirsiniz? Modemi sıfırlayıp baştan kursam sorun çözülür mü?
İki gün önce hiçbir problem yok iken birden bazı uygulamalara Wi-Fi ile bağlı iken giremediği fark ettim. Mobil veriye geçince anında giriyordu. Telefonum Xiaomi Mi 9T ve bildirim çubuğunda anlık hız göstergesi var. Örneğin YouTube'a girdiğimde saniyede 1 MB veri kullanımına kadar çıkabiliyor iken S Sport uygulamasına girdiğimde 10 KB'larda geziniyor. Wi-Fi'a reset attım, TurkNet Oim'den kontrol ettim bir sıkıntı yok. Speedtest yaptım onda da sıkıntı yok. Bir türlü anlamadım neden böyle oldu? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Telefonun Wi-Fi ayarlarına baktınız mı?

Bluetooth ile bir şeye bağlı mı telefon?
Hayır değil. Aslında şunu da farkettim önceden wi-fi a bağlanırken anında bağlı diyordu şimdi bağlandı internet yok diyip bir süre sonra geliyor bağlantı. Çoğu uygulamayı kullanırken de hafif gecikme hissediliyor.
Örneğin böyle biraz önce Netflix'ten film izliyorken Twitter'daki bir resmi açamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-11-28-22-42-48-674_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_2021-11-28-22-42-48-674_com.twitter.android.jpg
    8,5 KB · Görüntüleme: 35
Hayır değil. Aslında şunu da fark ettim önceden Wi-Fi'a bağlanırken anında bağlı diyordu şimdi bağlandı internet yok deyip bir süre sonra geliyor bağlantı. Çoğu uygulamayı kullanırken de hafif gecikme hissediliyor.
Örneğin böyle biraz önce Netflix'ten film izliyorken Twitter'daki bir resmi açamadım.

Trafik modu açık olabilir açıksa kapa.

Dosya Ekleri

• IMG_20211128_232201.jpg
    IMG_20211128_232201.jpg
    31,4 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20211128_232212.jpg
    IMG_20211128_232212.jpg
    34,4 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı