Telefonda Minecraft sunucusu çalıştırdım

Handsome Reis

Megapat
Makaleler
23
Yer
Antiocheia
Telefonda Minecraft Java sunucusu çalıştırdım hem de craftbukkit.
Nasıl mı?
Root bile gerekmiyor.
Android 7 üstü arm64 olan bir telefon yeterli ki bunu da güncel telefon diyerek genelleyebiliriz.
Play Store üzerinden termux ve andronix indiriyoruz. AndroNix'ten Ubuntu 19 seçip kuruyoruz. Ubuntu ve VNC server açtıktan sonra telefona VNC üzerinden bağlanıp Java kuruyoruz. Ben plugin kurmak istediğim için craftbukkit üzerinden. Jar dosyası indirdim. Kurulumu Windows sunucu ile aynı, eula vb. kısmı.
Telefonunuza modem üzerinden statik IP atadıktan sonra eğer DNS kullanıyorsanız telefonunuz üzerinden dünyanın her tarafından erişilip oynanan bir Java Minecraft sunucusuna sahip oluyorsunuz.
İstenilirse burada detaylı kurulumunu adım adım paylaşırım.

1591065288812.png

1591065309825.png

Java sunucumuz olduğuna göre sırada Java istemci açmak var... :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Akif9748

Hectopat
Makaleler
8
Yer
Affansen ile birlikte Calais hayali kuruyor
Ne demek istediğini anlamadım.

Telefonda Linux içinden olmasa da MCinaBox denen uygulamayla 1.8 Java sunucuya bağlanmayı ve oynamayı da başardım.
Hocam bazı güzel konular nedense pek tutulmuyor ama bazı gereksiz konular çok fazla tutuluyor.
Mesela aternosdan bir türlü düzgün bir sunucu açamıyordum. Konu için teşekkürler.

_fatih_kartal_

Centipat
Yer
uşak
Hocam normal kullanım için andronix i kullanıyordum sıkıntısızdı (androniz ile termux kodu alıp vnc üzerinden kontrol) ama bir gün termux adam akıllı çalışmamaya başladı işte Ubuntu'yu çalıştırıp vnc komutunu girince uygulamada tuhaf bir şeyler oluyor sebebi nedir?

KS
Handsome Reis

Handsome Reis

Megapat
Makaleler
23
Yer
Antiocheia
VNC server kaynaklı bir sorun gibi duruyor. Sistemi açsanız bile VNC açılmıyor.
Geçici çözüm olarak şu komutları sırasıyla deneyin sistemi ./start-ubuntu.sh yaptıktan sonra.
vncserver-start
vncserver-stop
vncserver-start

Yukarı