Telefonda Performans Sorunu Olup Olmadığını Anlamak

judgmennt

Kilopat
Yer
Bilecik
Garantisi devam eden Note 5 telefonum var. Antutu bechmarkda 83.912 3dmark icestorm unlimitedde 22235 değerleri alıyor. Ama clash of clansda 2-3 dakikalık kullanımdan sonra köy arama geçişleri, klan savaşı köy geçişlerinde, asker bırakışlarında vs. hafif FPS drop gibi kasmalar oluyor. Acaba telefonda mı bir sorun var? Benchmark değerleri normal gözüküyor ama biraz kafamı kurcaladı bu durum. Ek olarak telefona yeni format atıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Note 5 gibi bir telefonun bu oyunda kasması imkansız. İnternetin kötü oluşundan yada birden fazla gereksiz uygulamanın çalışması bu soruna yol açıyor olabilir.

Telefonun donanımında sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Yani garantisi var ama emin değilim performans sorunu olup olmadığından. Oyunu ilk açtığımda 0 kasma. Bir 2-3 dakika geçtikten sora hafif takılmalar ama çok hafif yani belki başka insanların farkedemeyeceği kadar. Belki android 6 güncellemesinin yeni olmasından kaynaklanabilir diye düşünüyorum.
Tek öğrenmek istediğim benchmark testleri düzgün gözüküyor. Telefonda herhangi sıkıntı olsa benchmarklar düzgün çıkmazdı diye düşünüyorum. Yani bu sorun telefonun donanımından değildir, boşuna garantiye yollamama gerek yok.
Bu küçük kasıntıya takılmamın sebebi ise tek oynadığım oyun clash of clans ve çok fazla özellik gerektirmeyen bir oyun olduğundan, telefonda arıza olabileceğini düşündüğümden biraz takıldım.
Biraz geç mesaj yazdım malesef Türkçe öğretmeni değilim. Bir kaç hata yapmışım heralde 1 gün ceza almışım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı