Telefondaki bilgilerin çalınması

privates

Femtopat
İyi günler. Ben çeşitli kapaklar ve görseller yapmak için birçok fotoğraf baktım. Formda okuduğuma göre fotoğraflardan da virüs bulaşıyormuş. Şimdi korkuyorum bir şey olur diye? Cevap verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende korktum umarım öyle bir şey olmamışdır dostum. Banada denk geliyor arada fotoğrafa girmemmi gerekiyor sadece yoksa görmem yeter mi çünkü bana da arada çıkıyor.

Bu arada kameraya her virüs erişmez ama sende biraz dikkatli olmalısın yani telefon yanındayken tehdit edebilecekleri şeyler yapmamalısın ayrıca eğer seni tehdit ederlerse sakın ama sakın mesaja bir görüldü dahi atmamaya çalış bu süreci uzatır istedikleri miktardada pazarlık yapmayı dene.
Çoğunlukla Bitcoin istiyorlar ama 😕

Android 6.0 ve üzeri telefonlarda kamera kullanımı izni için sizin onayınız gerekiyor. Tarayıcınız her neyse ona bu izni vermiş misiniz, onu bir teyit edin. Yoksa da bulaşmış olma ihtimali mevcut olan virüsün kamerayı kullanabilmesi neredeyse imkansızdır. Virüs, bir uygulama ona aracı olmadan linux tabanlı bir sistemde böyle bir şeyi gerçekleştiremez.

Bu arada kameraya her virüs erişmez ama sende biraz dikkatli olmalısın yani telefon yanındayken tehdit edebilecekleri şeyler yapmamalısın ayrıca eğer seni tehdit ederlerse sakın ama sakın mesaja bir görüldü dahi atmamaya çalış bu süreci uzatır istedikleri miktardada pazarlık yapmayı dene.
Çoğunlukla Bitcoin istiyorlar ama 😕
Yok öyle bir şey yaşamadım Allaha şükür bu zamana kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Android 6.0 ve üzeri telefonlarda kamera kullanımı izni için sizin onayınız gerekiyor. Tarayıcınız her neyse ona bu izni vermiş misiniz, onu bir teyit edin. Yoksa da bulaşmış olma ihtimali mevcut olan virüsün kamerayı kullanabilmesi neredeyse imkansızdır. Virüs, bir uygulama ona aracı olmadan Linux tabanlı bir sistemde böyle bir şeyi gerçekleştiremez.

Genelde konum, kamera gibi şeylere izin vermiyorum. Vermemişimdir diye düşünüyorum ama telefona format falan attığımız için o halini bilmiyorum şu an.

İhtimal varsa format atmanı tercih ederim.

Format attım ama bu olay olalı çok oldu dediğim gibi. Sadece emin olmak için soruyorum. İçime şüphe düştü rahat edemiyorum bir türlü.

Android 6.0 ve üzeri telefonlarda kamera kullanımı izni için sizin onayınız gerekiyor. Tarayıcınız her neyse ona bu izni vermiş misiniz, onu bir teyit edin. Yoksa da bulaşmış olma ihtimali mevcut olan virüsün kamerayı kullanabilmesi neredeyse imkansızdır. Virüs, bir uygulama ona aracı olmadan Linux tabanlı bir sistemde böyle bir şeyi gerçekleştiremez.

Peki her virüsün kamera ile işi var mıdır? Kameramıza erişirse fidye falan mı isterler yoksa bir yerlerde mi paylaşırlar?

Geri
Yukarı